НБУ не братиме "під ковпак" банки, яким дає кредити на ліквідність

НБУ не братиме "під ковпак" банки, яким дає кредити на ліквідність

723
Ukrinform
Національний банк України удосконалив умови застосування заходів впливу до банків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Зокрема, встановлено виняток в умовах запровадження Національним банком України особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора щодо банку, якому надано кредит для підтримки ліквідності», - йдеться в повідомленні.

Відтепер підставою для запровадження особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора не слугуватиме факт отримання банком від НБУ кредиту для підтримки ліквідності за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи або наявності у банку такого кредиту. Національний банк також запровадив рівні умови нарахування штрафів за порушення банками вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Якщо раніше такі штрафи нараховувалися у відсотковому значенні від розміру зареєстрованого статутного капіталу банку, то відтепер вони будуть визначатися у межах встановленого граничного розміру за відповідний вид порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. 

Читайте також: Нацбанк продав $20,4 мільйона на аукціоні

Зазначені зміни внесені до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу постановою Правління НБУ від 31 серпня 2017 року № 84, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-