Голова виховно-освітньої ради СКУ зустрілася з українськими освітянами в Німеччині

Голова виховно-освітньої ради СКУ зустрілася з українськими освітянами в Німеччині

Укрінформ
Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) Світового конгресу українців Любов Любчик під час візиту делегації СКУ до Німеччини зустрілася у Берліні із представниками українського шкільництва, керівниками українських шкіл і науковцями.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.  

Так, в університеті Гумбольдтів Голова СКВОР провела зустріч із гостьовою науковицею університету Оксаною Туркевич та директоркою Української школи у Франкфурті-на-Майні «Сонце в долонях». Йшлося про ознайомлення із деталями функціонування української мови як успадкованої у Німеччині. 

«Щиро дякую пані Оксані за те, що вболіває за розвиток української освіти не лише в Німеччині, а й загалом у європейських країнах. Є багато позитивних зрушень у цьому питанні на німецьких землях, але залишаються ще конкретні освітні запити та проблеми, над якими маємо ще добряче попрацювати у співпраці з державними освітніми інституціями», – наголосила Любов Любчик.

Крім того, з метою напрацювання стратегії подальших кроків і конкретних дій щодо підвищення якості української освіти в Німеччині Голова СКВОР також зустрілася з керівниками українських шкіл і науковцями з різних німецьких регіонів (земель).

Розмова торкалася теми  акредитації української мови, можливості створення і функціонування двомовних німецько-українських шкіл, введення навчальної дисципліни «Українська мова як іноземна» у місцеві школи як предмет за вибором, існування програми «Українська мова як успадкована» тощо.

«За результатами цієї зустрічі виробили низку нагальних освітніх запитів, які ініціюватиму як очільниця CКВОР перед Міністерство освіти і науки України, серед яких терміновими є створення Державного стандарту української мови як іноземної для учнів шкільного віку та створення механізмів сертифікації учителів»,– поділилася Голова СКВОР.

Нагадаємо, делегація Світового конгресу українців на чолі з Павлом Ґродом здійснила офіційний візит до столиці Німеччини. Основні теми зустрічей –  адвокація інтересів України, залучення української діаспори до відбудови України та підтримка тимчасових українських переселенців у Німеччині.

Під час візиту президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод під час візиту до Берліна взяв участь у звітно-виборчих зборах Обʼєднання українських організацій у Німеччині.

Фото: СКУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-