Діаспора

08 травня 2021

07 травня 2021


Майстрині української ляльки-мотанки долучилися до міжнародного конкурсу до Дня Європи

Майстрині української ляльки-мотанки з різних країн підготували до Дня Європи, який у ЄС відзначають 9 травня, міжнародний мистецький онлайн-проєкт Ляльки країн Європи, що відбувся у межах проєкту «Українські ляльки мандрують світом».


Товариство українців у Фінляндії проведе річні звітно-виборні збори

Товариство українців у Фінляндії проведе звітно-виборні загальні збори ТУФ 29 травня, на яких кожен учасник може почути звіт роботи за рік і долучиться до прийняття рішень товариства, має право висувати себе або інших до складу правління.


У Празі встановили меморіальну табличку українському науковцю Петру Зленку

У Празі 6 травня на фасаді будинку №38 по вул. Лужицькій встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві, колишньому співробітнику празької Слов’янської бібліотеки Петру Зленку.


Діаспора у Норвегії назвала переможців міжнародного конкурсу, присвяченого Лесі Українці

Стали відомі імена переможців міжнародного конкурсу «Змагаймось за нове життя», присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки, з-поміж представників української діаспори в Норвегії.


Українки Німеччини представили свої роботи на Великодній виставці в Гамбурзі

З нагоди святкування Великодніх свят Генеральне консульство України у Гамбурзі відкривало групову мистецьку виставку «Хай усім буде писанка», авторками робіт якої є талановиті мисткині з української громади в Німеччині, які представлятимуть свої роботи протягом травня.

06 травня 2021


Діаспора на Кіпрі відвідала Великодню літургію українською мовою

Представники української діаспори Кіпру в Лімасолі та Нікосії відвідати Святкову Великодню літургію українською мовою, освятити паски та Великодні кошики за українською традицією та трішки поспілкуватись один з одним.


Держархів зарубіжної україніки презентував документи про доброчинність української діаспори

Центральний державний архів зарубіжної україніки презентував документальну онлайн-виставку «В ім’я добра і милосердя», присвячену доброчинній діяльності української діаспори.

05 травня 2021


Українські військові отримали великодні подарунки на кошти, зібрані українками Бельгії

80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ, підрозділи 72-ої окремої механізованої бригади та 57-ої окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України отримали великодні подарунки, які волонтери придбали за кошти, зібрані Об'єднання українок Бельгії (ОУБ). 


Українці Техасу та материкової України починають серію фотовиставок

Неприбуткова організація Ukrainian San Antonio розпочинає серію фотовиставок у межах проєкту «Батьківська хата» (Homestead), перша з яких відбудеться у Києві 12 травня, а далі поїде у м. Сан-Антоніо, штат Техас та м. Гейнсвіль, штат Джорджія.


Генконсульство в Гамбурзі подякувало отцю мітрату Стефану Воротняку за служіння українській громаді

Генконсульство України в Гамбурзі висловило щиру подяку отцю мітрату УГКЦ Стефану Воротняку за багатолітнє служіння інтересам української громади у Північній Німеччині та сприяння збереженню закордоном духовних і культурно-національних цінностей українського народу.


Українці Португалії закликали мера Лісабона засудити російську акцію «Безсмертний полк»

Напередодні дня закінчення Другої світової війни, 8 травня, українські громадські організації в Португалії звернулися до мера Лісабона Фернандо Медіни із позицією засудження російської пропагандистської акції «Безсмертний полк», як такої, що має характер агресії та ненависті.

04 травня 2021

03 травня 2021

02 травня 2021

01 травня 2021


У Вірменії українці взяли участь у майстер-класі з писанкарства

Голова Федерації українців Вірменії «Україна» Анна Арутюнян, голова севанського осередку української громади Вірменії Лусіне Гончоян, а також надзвичайний і повноважний посол України Іван Кулеба й українські дипломати взяли участь у майстер-класі з писанкарства для дітей громади й учнів шкіл міста Севан.

30 квітня 2021


У Бресті впорядкували місця поховань видатних українців і діячів УНР

Представники української громади в Білорусі та працівники Консульства України у Бресті під час Великодньої толоки «Ясні очі – 2021» впорядкували місця поховань видатних українців та діячів УНР на Тришинському кладовищі.


Влада Мілана пообіцяла підтримати місцеву українську громаду та школу

Голова сьомої муніципальної ради Мілана Марко Бестетті під час зустрічі з директором місцевої Української суботньої школи ім. С.Крушельницької, президенткою асоціації «Відроджена Україна» Марікою Забіякою, учнями та вчителя школи пообіцяв українцям підтримку. 

29 квітня 2021


Українська громада долучилася до «Свята хліба» у столиці Австралії

Українська громада Сіднея і Канберри та посольство України в Австралії провели у Канберрі «Свято хліба», яке якнайкраще відповідає двом основним напрямкам публічної дипломатії, визначеним Стратегією МЗС, – культурній та кулінарній дипломатії.


Сергій Кислиця: Українська громада дуже допомагає у роботі в ООН

Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця заявив, що українська громада у США дуже допомагає у роботі в ООН, і він доволі активно спілкуєтеся з її представниками, багатьох з яких знає ще з Вашингтона.

28 квітня 2021


Глава УГКЦ порадив, як бути патріотом України за її межами

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав любити Україну, навіть проживаючи в іншій країні, та поділився кількома конкретними порадами, як можна бути патріотом України за її межами.


В Алжирі показали святкову телепрограму про кримськотатарську кухню

Посол України в Алжирі Максим Субх разом із представницею активу української громади Алжиру Ніною Олійник з нагоди Священного місяця Рамадан взяли участь у популярній телепередачі, присвяченій традиціям мусульман України та, зокрема, кримськотатарського народу. 


Маркарова зустрілася з представниками Групи друзів України та Фундацією Україна–США

Новий посол України в США Оксана Маркарова провела зустріч з представниками потужної Групи друзів України у США та організації US-Ukraine Foundation – Надією та Робертом МакКонел та Едвардом Чау.

27 квітня 2021


СКУ закликав світову спільноту зупинити добудову російського газогону «Північний потік-2»

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав Німеччину, США та всю міжнародну спільноту вжити усіх можливих заходів задля негайної зупинки російського енергетичного проєкту «Північний потік-2», що наближається до свого завершення.


Маркарова зустрілася у США з представниками української діаспори

Новий посол України в США Оксана Маркарова 27 квітня провела зустріч з віцепрезиденткою у двох авторитетних організаціях української діаспори Іриною Мазур і віцепрезидентом Українського конгресового комітету Америки Михайлом Савківим.

26 квітня 2021


СКУ зробив заяву до 35-тих роковин Чорнобильської катастрофи

Світовий конґрес українців заявив, що через 35 років радянська спадщина Чорнобиля продовжує переслідувати Україну – сьогодні країна зіткнулася з новою техногенною екологічною катастрофою, яку так само спричинила Москва.


Як українка служить у поліції США

У США у штаті Колорадо в лавах поліції уже кілька місяців служить уродженка українського міста Славутич Ольга Орлова, яка планувала служити в новій українській поліції, однак доля змінила її плани.


Українці Кіпру презентували роботи учасників проєкту «Косівська кераміка – диво Гуцульщини»

Українська творча студія на Кіпрі, що діє при Асоціації «Товариство Українсько-Кіпрської дружби», презентувала роботи учасників творчого проєкту «Косівська кераміка – диво Гуцульщини».


Український генконсул зустрівся з представниками асоціації «Україна Плюс – Мілан»

Генеральний консул України в італійському Мілані Андрій Картиш зустрілися з представниками Асоціації сприяння соціалізації «Україна Плюс – Мілан» (Ucraina Più – Milano) Наталією Стасюк, Орисею Максимюк, Людмилою Костів і президенткою Іриною Луць.


В Угорщині відбулося засідання Ради громадських організацій української меншини

Відбулося віртуальне засідання Консультаційної Ради громадських організацій української меншини в Угорщині при посольстві України, за результатами якої української меншини зробили заяву на підтримку України в протидії російській агресії.

23 квітня 2021


Маленьких українців усього світу запросили до еко-конкурсу до Дня Землі

З нагоди Всесвітнього Дня Землі та задля поширення ідей екологічного споживання й охорони навколишнього середовища громадська організація «Екологічна нація» оголосила для маленьких українців усього світу конкурс малюнків, віршів та оповідань на тему охорони та збереження природи.


В Естонії видали перший практичний посібник українською – з вивчення естонської мови

В Естонії вийшов підручник «Розмовляємо естонською. Räägime eesti keelt», призначений для опанування естонської мови українцями. Співавтори посібника – Хейніке Хейнсоо та Максим Касянчук. 


Українські діти в Туреччині зустрілися автором книги «Еко-історії для моїх маленьких друзів»

У Всесвітній день Землі українські діти в Туреччині віртуально зустрілися із головою громадської організації «Екологічна нація» Богданом Красавцевим, автором «Еко-історій для моїх маленьких друзів».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-