У Києві представлять міжмузейний виставковий проєкт «Українці на Монмартрі»

У Києві представлять міжмузейний виставковий проєкт «Українці на Монмартрі»

Укрінформ
У Музеї української діаспори (Київ) 15 лютого відбудеться відкриття міжмузейного виставкового проєкту «Українці на Монмартрі», що презентує твори вибраних українських художників-емігрантів XX ст., представників Паризької школи (École de Paris), які жили й творили у французькій столиці.

Як передає Укрінформ, про це Музей української діаспори повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

На виставці експонуватимуться твори Михайла Андрієнка, Миколи Глущенка, Олекси Грищенка, Миколи Кричевського, Софії Левицької, Василя Перебийноса та Василя Хмелюка, написані у 1920-1930-х роках у період становлення й розквіту Паризької школи (École de Paris).

Широкому загалу будуть представлені пастельні краєвиди Парижа й ранні абстракції Михайла Андрієнка, графічні пейзажі та жанрові сцени з життя Антверпена, Лондона й Парижа, виконані Миколою Глущенком, гірські та архітектурні види Крита, Коринфа й Стамбула, написані Олексою Грищенком під час подорожей, акварельні пейзажі Парижа й Ніцци, створені Миколою Кричевським, та живописні портрети Василя Хмелюка.

Читайте також: Віртуальний музей української діаспори представили закордонним українцям

Вперше за багато років експонуватимуться ілюстрації до творів Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» – дереворити Софії Левицької, виконані у 1921 році для французького видання, а також повоєнні графічні рисунки Миколи Кричевського, створені для французького видання повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба» у 1945 році.

Змістовими акцентами виставки стануть пізні роботи Миколи Глущенка, Миколи Кричевського та Михайла Андрієнка 1950-1960-х років. Це краєвиди Парижа – міста, що об’єднало художників та надихало їх на творчість. Доповнять виставку архівні фото мистців та діяльності «Української групи» («Un Groupe Ukrainien»).

У проєкті «Українці на Монмартрі» будуть представлені твори з колекцій Музею української діаспори, Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine та приватних зібрань.

Кураторка проєкту – Ганна Лексіна (Anna Leksina). Кураторська група проєкту – Оксана Підсуха, Данило Нікітін, Олександра Драч.

Виставка «Українці на Монмартрі» триватиме з 15 лютого по 19 травня 2024 року в Музеї української діаспори. Вхід на відкриття – вільний. Вартість квитка з 16 лютого – 100 грн.

Нагадаємо, Музей української діаспори в Києві провів фінісаж виставкового проєкту «Кричевський. Саєнко. Майстер і учень», під час якого музей отримав у дарунок сім творів Василя Гр. Кричевського, що зберігалися у приватному зібранні й останні пів року експонувалися на виставці.

Фото музею

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-