Міненерго та Світовий конгрес українців підписали меморандум про співпрацю

Міненерго та Світовий конгрес українців підписали меморандум про співпрацю

Фото
Укрінформ
Міністр енергетики України Герман Галущенко та президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод під час зустрічі в Києві підписали меморандум про співпрацю для зміцнення енергосистеми та допомоги енергосектору.  

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство енергетики України.

«Міністерство енергетики України та міжнародна організація «Світовий конгрес українців» уклали Меморандум про взаєморозуміння для співпраці щодо реалізації заходів, спрямованих на невідкладне реагування, післявоєнне відновлення та більш сталий, інклюзивний та «зелений» економічний розвиток, що зробить енергетичну систему України більш стійкою до екологічних, технічних, соціальних та управлінських ризиків», – йдеться в повідомленні. 

Сторони домовилися про співпрацю під час пошуку енергетичного обладнання, необхідного для заміни пошкодженого внаслідок військових дій. Також співпрацюватимуть у розв'язанні питань залучення фінансування з державних та приватних джерел для підтримки та відновлення енергомережі.

Читайте також: Провід СКУ зустрівся з генералом Танцюрою та анонсував допомогу Теробороні на понад $3 млн

Також передбачено координувати дії під час оцінювання збитків енергетичної інфраструктури, завданих військовими діями, розроблення дорожньої карти відновлення енергетичного сектору України. Герман Галущенко подякував представникам організації за допомогу українській енергетиці та підкреслив, що Міненерго відкрите для співпраці.

«Особливо важливою є партнерська підтримка з огляду на підготовку до наступного опалювального сезону. Ми очікуємо, що наступна зима може бути навіть важчою за попередню. Проводиться наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія, проте обсяги руйнувань настільки великі, що будь-яка допомога є вкрай важливою», – сказав міністр.

Читайте також: Делегація Світового конгресу українців зустрілася з очільником ГУР і міністром оборони

Сторони обговорили необхідність реалізації проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури на деокупованих територіях, які дозволять не тільки відбудувати об’єкти за сучасними технологіями, але і децентралізувати генерацію та підвищити стійкість енергосистеми.

Під час зустрічі Павло Ґрод розповів, що Світовий конгрес українців започаткував платформу Energize Ukraine, у межах якої проводиться робота із залучення допомоги і збору обладнання для українського енергосектору.

Читайте також: Ткаченко зустрівся із керівництвом Світового Конгресу Українців

«Сьогодні ми анонсуємо пожертву від американської компанії 1000 сонячних панелей, які ми передамо в Україну від імені СКУ. Ці панелі будуть спрямовані на побудову сонячних електростанцій у лікарнях. Це перша частина початкового пакета допомоги у межах платформи Energize Ukraine», – зазначив він.

Окрему увагу на зустрічі приділили питанням співпраці із залучення міжнародної допомоги для розмінування територій, на яких розташовані енергетичні об’єкти.

Нагадаємо, у червні повідомлялося, що канадська компанія Alectra надає 50 тис. доларів через ініціативу Світового конгресу українців Energize Ukraine для транспортування та встановлення електрообладнання від постачальників з Північної Америки до України.

Фото: Міністерство енергетики України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-