Глава УГКЦ обговорив з проводом СКУ підтримку українських біженців

Глава УГКЦ обговорив з проводом СКУ підтримку українських біженців

Фото
Укрінформ
У резиденції Глави Української греко-католицької церкви в Києві з ініціативи Світового конґресу українців відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з проводом СКУ, під час якої обговорили низку питань, зокрема підтримку українських біженців у світі.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті інформресурсу УГКЦ.

Від Світового конґресу українців у зустрічі з Главою УГКЦ взяли участь: президент СКУ Павло Ґрод, перший віцепрезидент СКУ і президент Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів, третій віцепрезидент СКУ і президент Українського конґресового комітету Америки Андрій Футей, виконавчий Директор Конгресу Ігор Михальчишин, віцепрезидентка СКУ і президентка Конґресу українців Канади Олександра Хичій, виконавча директорка СКУ Соня Соутус, голова Представництва СКУ в Україні та голова Координаційного центру СКУ у Перемишлі Сергій Касянчук.

Зауважується, що на таку зустріч члени управління СКУ прибули вперше після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Головними обговореними питаннями були підтримка українських біженців у світі, їх духовний і культурний зв’язок з Україною та допомога в інтеграції в українські громади по всьому світу.

«Президент СКУ Павло Ґрод подякував Блаженнішому Святославу за активну роль Української Греко-Католицької Церкви у мобілізації української громади у світі на підтримку України і постраждалих від війни осіб. Він відзначив велику відкритість та активність духовенства та монашества УГКЦ як у служінні біженцям, які сьогодні вже перебувають і продовжують прибувати з України в різні країни світу, так і у зборі пожертв і гуманітарної допомоги, яка відправляється в Україну», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Владика УГКЦ освятив Центр для українських переселенців у Братиславі

Також було обговорено можливість співпраці між СКУ, «Карітас України» та структурами УГКЦ в Україні задля надання необхідної гуманітарної допомоги внутрішньо переселеним особам в Україні.

Крім того, управління СКУ відзначило, що УГКЦ є правдивим голосом України у світі та важливим джерелом правдивої інформації, зокрема в інформаційній війні, яка ведеться проти України.

Ще одним важливим питанням, обговореним під час зустрічі, було налагодження тісної співпраці між Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні й світі та Світовим конґресом українців.

Читайте також: СКУ запустив сторінку підтримки для тих, хто вимушено покинув Україну

Глава УГКЦ висловив сподівання, що така співпраця допоможе, з одного боку, гуртувати світове українство довкола підтримки України, Української Держави та українського війська, а з іншого – дозволить разом промовляти до світової громадськості, щоби будити чутливість світу, який вже починає втомлюватися від війни в Україні.

«Чим довше війна буде продовжуватись, тим менше світ про неї говоритиме. Війна, на жаль, вже перестає бути новиною. Чутливість світової спільноти до трагедії в Україні потрібно буде будити і утримувати надалі. І тому співпраця між Церквою і Світовим конгресом українців в цьому напрямку буде тільки розвиватися», – констатував Глава УГКЦ.

Також сторони проаналізували виклики, які сьогодні стоять перед українським суспільством. Говорили про жертв війни росії проти України, про безпосередні наслідки цієї війни в гуманітарній і економічній сферах, сфері міжнародних відносин, а також про те, що очікує Україну й українське суспільство у найближчому майбутньому, з огляду на те, що війна, на жаль, не припиняється.

Нагадаємо, у Брюсселі, в Українському хабі у Європарламенті провід Світового конґресу українців провів зустріч з лідерами українських громад Європи.

24 лютого росія оголосила про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Фото: ugcc.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-