Музей Гончара презентував альбом «Україна та українці»

Музей Гончара презентував альбом «Україна та українці»

Фото
Укрінформ
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» представив мистецько-наукове видання «Україна та українці», де на 130 аркушах йдеться про характерні риси життя українців.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, презентація відбулася у межах «Книжкового арсеналу».

«Цей проєкт - про вічне. Наше спілкування та мислення базується на пам'яті, де закладені мова, історія, культура. Іван Макарович Гончар зібрав у 1960-х велику колекцію, а в 1970-х, коли йому заборонили проводити освітянську роботу, почав формувати альбоми зі світлинами, що вилилося у 18 томів. Якби такі люди, як Гончар, не боролися за виживання українців, нас би і не було», - сказав генеральний директор НЦНК «Музей Івана Гончара» Петро Гончар.

Основою для видання «Україна та українці» стали однойменні історико-етнографічні мистецькі альбоми Івана Гончара, що налічують понад 1500 аркушів та упорядковані за регіонами України. Новий альбом вмістив 130 аркушів, де використані фото зі всіх регіонів, однак акцентуються ті місцевості, що найбільше постраждали від гуманітарних і техногенних катастроф ХХ століття, а також зазнали руйнацій внаслідок російсько-української війни. Зокрема наявні світлини Гостомеля, Бучі та Бородянки.

«Ми розробляли альбом з думкою про те, що це - довготривалий проєкт: ми хочемо видати всі 18 томів. Концепція полягає в тому, що в нас є біле полотно, і зважаючи на те, що нас бентежить, що зараз відбувається у нас в країні, що нам болить або чим ми надихаємося, ми змінюємо наповнення кожного з томів», - сказала артдиректорка проєкту Анна Куц.

Вона зазначила, що перший том є знайомством українців зі своєю історією, мовляв, «ми дивимося з боку сучасної України на стару Україну і крізь стару Україну ми бачимо себе» - саме для цього, за її словами, обкладинка книги має «дзеркальне» покриття.

Музей Гончара презентував альбом «Україна та українці» / Фото: Світлана Ткачук, Укрінформ

«Традиційна культура важить. Це - наша ідентичність. Вона допомагає презентувати себе у світі. У багатьох народів традиційна культура вже відходить у минуле. У нас вона залишається живою. Українці змогли включити її в естетику нашого повсякдення», - підкреслила доктор історичних наук, упорядниця та наукова керівниця альбому Марина Гримич.

Фахівчиня додала, що видання містить деталізований науковий матеріал - каталоги, тематичні покажчики, атрибуції, що є важливим аспектом для професіоналів музейної справи.

Читайте також: СтратКом ЗСУ презентував документальний фільм «Спротив та єдність» на Книжковому арсеналі

Під час заходу повідомили, що книгу видали спільно з брендом Gunia Project за підтримки Міністерства закордонних справ та Агентства США з міжнародного розвитку. Зокрема, МЗС замовило 400 примірників для потреб культурної дипломатії.

Представлення альбому також відбудеться 18 червня в Музеї Гончара.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві проходить ХІІ Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал». Він стартував 30 травня, а сьогодні - останній день.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-