У РЄ заявляють про численні порушення прав кримських татар на окупованому півострові

У РЄ заявляють про численні порушення прав кримських татар на окупованому півострові

Доповідь
Укрінформ
Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович у доповіді наголосила на численних порушеннях прав кримських татар у тимчасово окупованих росією Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Про це повідомляється на сайті РЄ, передає Укрінформ.

«Кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади», – заявила Міятович.

Вона нагадала про численні порушення прав людини, скоєні щодо кримських татар протягом усієї їхньої історії, особливо після окупації Криму росією у 2014 році, а також повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.

"Кримські татари багато разів протягом своєї бурхливої історії зазнавали численних порушень прав людини і були несправедливо вигнані зі своєї прабатьківщини. Вони достатньо настраждалися", - наголосила Міятович.

Комісар РЄ закликала припинити утиски кримських татар, довільні арешти, переслідування і обшуки будинків кримськотатарських правозахисників, активістів, лідерів і журналістів, а також пересічних членів групи.

Міятович також закликала до гуманного поводження з усіма особами, які перебувають під вартою в Криму, і з кримчанами, які утримуються в місцях позбавлення волі в росії. «Міжнародні механізми моніторингу прав людини та гуманітарні організації повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх затриманих, включаючи кримських татар», – заявила вона.

За її словами, усі кримські татари разом із правозахисниками, активістами і журналістами повинні мати право на зібрання та вираження поглядів, сповідування своєї релігії, освіту кримськотатарською мовою та збереження культурної спадщини. Оскільки російська окупаційна влада суттєво обмежила свободу засобів масової інформації в Криму, Міятович закликала українську владу забезпечити підтримку кримськотатарських ЗМІ на материковій частині України.

Читайте також: путін продовжує справу Сталіна, якому не вдалося знищити кримськотатарський народ – Чубаров

Вона також закликала покласти край примусовому призову та військовій мобілізації кримських татар в окупованому Криму.

Крім того, комісар РЄ закликає до швидкого, ефективного та адекватного розслідування задля встановлення долі та місцезнаходження зниклих безвісти на півострові від часу його окупації у 2014 році.

Як повідомляв Укрінформ, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що плани російських окупантів, які хотіли мобілізувати якомога більше кримських татар до своєї армії, зірвані.

Фото: Центральний музей Тавриди

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-