путін продовжує справу Сталіна, якому не вдалося знищити кримськотатарський народ – Чубаров

путін продовжує справу Сталіна, якому не вдалося знищити кримськотатарський народ – Чубаров

Укрінформ
президент рф володимир путін є продовжувачем справи генерального секретаря комуністичної партії СРСР Йосипа Сталіна, якому не вдалося знищити кримськотатарський народ.

Про це написав у Фейсбуці голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Укрінформ.

«У тимчасово окупованому рф Криму путін та його оточення є продовжувачами справи Сталіна, якому не вдалося остаточно знищити кримськотатарський народ», - зазначив Чубаров.

Він нагадав, що 85 років тому в Сімферополі в підвалах кримського управління НКВС було розстріляно десятки відомих кримськотатарських учених, письменників, істориків, композиторів, громадських діячів.

«Усі вони були звинувачені в націоналізмі, що в умовах комуністичного режиму СРСР означало лише те, що кожен із розстріляних намагався бути корисним своєму народу та працювати на благо Криму», - зауважив Чубаров.

Читайте також: В окупованому Криму відомих правозахисників позбавили адвокатського статусу

Голова Меджлісу додав, що до масового знищення кримськотатарської еліти службовці НКВС готувалися понад рік, застосувавши всі свої садистські прийоми з вибивання у своїх жертв потрібних їм свідчень.

«Виїзна сесія військової колегії Верховного суду СРСР, що відбулася в Aqmescit/Сімферополі 17 квітня 1938 року стосовно всіх кримських татар, оголошувала майже однакові звинувачення, які зводилися до того, що, мовляв, обвинувачені є керівниками або учасниками "антирадянської пантюркістської шпигунської та диверсійно-терористичної організації в Криму, що мала на меті повалення радянської влади, відторгнення від СРСР Криму, встановлення фашистської держави під протекторатом іноземних держав. Використовуючи таке «звинувачення», кремлівські кати розправилися з усіма, хто після багатьох репресій, здійснюваних чекістами в Криму з 1928 року, ще залишався помітним у Криму: делегатами Курултаю кримськотатарського народу 1917-1918 років, членами Міллі Фірка, представниками наукової та творчої інтелігенції», - підкреслив Чубаров.

За його словами, попереду знекровлений корінний кримськотатарський народ чекали ще зловісніші злочини, які виношував кремль. Так, Друга світова війна була використана режимом СРСР для остаточної (як хотілося москві) розправи над непокірним народом – тотальною депортацією зі своєї землі, здійсненої 18-21 травня 1944 року.

Читайте також: Незаконно засуджений кримчанин Джепаров відбув термін ув'язнення у російській колонії

«Ланцюг злочинів москви щодо Криму і кримськотатарського народу, що триває понад 240 років, може бути розірваний лише в результаті перемоги України в російсько-українській війні і розпаду рф», - підкреслив Рефат Чубаров.

Як повідомляв Укрінформ, за словами постпреда Президента України в Криму Таміли Ташевої, десяткам тисяч кримських татар, які залишалися на окупованому півострові, довелося виїхати з Криму після того, як російські загарбники оголосили там незаконну мобілізацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-