В окупованому Криму засудили ще одного «Свідка Єгови»

В окупованому Криму засудили ще одного «Свідка Єгови»

Укрінформ
В окупованому Криму 32-річному керчанину Артему Шаблію винесли умовний вирок за причетність до «Свідків Єгови».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Черговий вирок «Свідку Єгови» в окупованому Криму. «Суддя» Керченського «міськсуду» Ірина Алтанець винесла вирок у вигляді 2 років умовного ув'язнення з випробним терміном 3 роки 32-річному Артему Шаблію», - йдеться у повідомленні.

Шаблія затримали 26 травня 2020 року після обшуків російських силовиків у помешканнях п'яти вірян у Керчі.

Читайте також: За рік в окупованому Криму було понад 350 затримань та 210 арештів - правозахисник

У Кримській правозахисній групі судові процеси над "Свідками Єгови" розцінюють як порушення прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права.

За словами аналітика КПГ Олександра Сєдова, переслідування «Свідків Єгови» є порушенням статті 9 Європейської конвенції з прав людини (Свобода думки, совісті та релігії).

Крім того, зазначив правозахисник, переслідування осіб, які не є злочинцями з точки зору українського законодавства, є порушенням ст. 7 Європейської конвенції з прав людини (Покарання виключно на підставі закону), оскільки згідно з міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території. Як вважають у КПГ, порушення ЄКПЛ підпадає під юрисдикцію Європейського суду з прав людини.

"З іншого боку, застосування російського кримінального кодексу у Криму - це порушення Женевської конвенції IV, і вже військовий злочин, який підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду", - пояснив Сєдов.

Читайте також: У Севастополі окупанти посадили на шість років «свідка Єгови»

Як повідомлялося раніше, на кінець листопада 2021 року в окупованому Криму правозахисниками зареєстровано 14 осіб, переслідуваних за причетність до «Свідків Єгови», з них п'ять осіб позбавлені волі.

Фото: jw-russia.org

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-