В окупованому Криму журналіста оштрафували за репортаж біля будівлі ФСБ

В окупованому Криму журналіста оштрафували за репортаж біля будівлі ФСБ

Фото
Укрінформ
В окупованому Криму журналіста «Кримської солідарності» Айдера Кадирова оштрафували на 5 тисяч рублів (1 830 гривень) за висвітлення стихійного зібрання біля будівлі ФСБ у Сімферополі.

Про це повідомляє у Фейсбуці «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«Київський районний суд призначив штраф 5 тисяч рублів кореспондентові «Кримської солідарності» Айдеру Кадирову за «участь у несанкціонованому масовому заході». Чоловік стверджував, що перебував 4 вересня на бульварі Франка в Сімферополі біля будівлі ФСБ за редакційним завданням», - йдеться у повідомленні.

Фото: Кримська солідарність
Фото: Кримська солідарність
Читайте також: Україна у ПАРЄ закликала засудити чергову хвилю репресій у Криму

Уточнюється, що повістка в «суд» журналісту прийшла через місяць після подій 4 вересня. Засідання проходило у відкритому режимі, але клопотання про присутність преси відхилили у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Захист Кадирова долучив до матеріалів справи редакційне завдання кореспондента, згідно з яким йому доручалося ведення фото- і відеозйомки того, що відбувається на бульварі Франка в Сімферополі.

Крім того, було відзначено, що журналіст працював у медичній масці і дотримувався соціальної дистанції.

Читайте також: Доповідь ООН з прав людини: глава місії розповіла про тортури Єсипенка в окупованому Криму

Захист також заявив «суду», що протокол про адміністративне правопорушення складений співробітниками поліції неграмотно. У ньому, зокрема, відсутні підписи сторін під графою про роз'яснення прав і обов'язків, у зв'язку з чим цей документ слід виключити з доказів сторони обвинувачення.

Однак «суд» не взяв до уваги аргументи захисту й оштрафував Айдера Кадирова на 5 тисяч рублів за статтею 20.6.1 КпАП РФ (Порушення правил поведінки при загрозі виникнення НС).

Як повідомлялося, 3 і 4 вересня в Криму затримали та вивезли в невідомому напрямку Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джелялова за підозрою в підриві газопроводу в селі Перевальному. Понад добу про них нічого не було відомо. Десятки людей, в тому числі родичі, журналісти й адвокати, прийшли до будівлі ФСБ з метою отримання інформації про викрадених. Більш як 50 з них були затримані бійцями ОМОНу і доставлені до так званих райвідділків поліції м. Сімферополь.

Читайте також: Кримські татари: «Катують не одного там, а кожного із нас...»

На 58 осіб були складені адміністративні протоколи за статтею 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки при НС).

Десятки людей вже оштрафовані Київським районним судом за статтями 20.6.1 КпАП РФ і 19.3 КпАП РФ за стихійне зібрання біля будівлі ФСБ в Сімферополі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-