Кримського журналіста Семену обрали секретарем НСЖУ

Кримського журналіста Семену обрали секретарем НСЖУ

Укрінформ
Кримського журналіста, колишнього політв’язня Миколу Семену обрано секретарем Національної спілки журналістів України.

Про це у Фейсбуці написав голова НСЖУ Сергій Томіленко, передає Укрінформ.

“Семену Миколу Михайловича, відомого авторитетного журналіста, постраждалого внаслідок репресій російської влади у Криму, обрано до складу Секретаріату Національної спілки журналістів України. Він координуватиме зусилля найбільшої журналістської організації в допомозі кримським журналістам”, - зазначив голова НСЖУ.

Томіленко уточнив, що правління організації прийняло рішення про обрання Семени секретарем НСЖУ напередодні міжнародного саміту Кримської платформи, де, як очікується, питання деокупації Криму мають бути виведені на новий міжнародний рівень.

“НСЖУ займає однозначну і тверду позицію в питаннях деокупації Криму та частини Донбасу, а допомога колегам, які постраждали внаслідок окупації та бойових дій, є одним із пріоритетів діяльності Спілки”, - наголосив голова НСЖУ.

За його словами, наразі добре, що Семена — на волі у столиці, але також актуальною є солідарність з ув’язненими кримськотатарськими громадянськими журналістами, арештованим у Криму - фрілансером Владиславом Єсипенком, засудженим журналістом Олексієм Бессарабовим.

Він уточнив, що із пропозицією обрати Семену секретарем НСЖУ вийшли Запорізька, Львівська та Черкаська обласні організації НСЖУ, і в їх зверненні йшлося, що «обрання Миколи Михайловича до складу Секретаріату посилить нашу організацію та дозволить тримати «у фокусі» всі питання, які стосуються Криму та кримських журналістів».

Читайте також: Міятович закликає посилити захист журналістів у Європі

Томіленко поінформував, що Семена - кримський журналіст, оглядач Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода). Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Шевченка в 1976 році, в українській журналістиці – понад 50 років. Працював у ЗМІ Чернігівської, Запорізької областей, більше ніж 30 років – журналістом у Криму.

Співпрацював з журналами «Известия» (радянський період), «Дзеркало Тижня», «День», багатьма журналами. Автор книги про Мустафу Джемілєва «Людина, яка перемогла сталінізм». З квітня 2014 року до квітня 2016 року – оглядач Крим.Реалії. Зазнавав переслідувань з боку ФСБ Росії. У 2017 році був засуджений російським кримським судом до 2,5 року позбавлення волі умовно із забороною публічної діяльності на 2 роки.

Європарламент, органи влади України, російські правозахисні організації «Меморіал», «Агора» і тридцять правозахисних організацій у Європі визнали «справу Семени» політично мотивованою. Автор книги «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму в 2014-2016 рр.», перекладеної в 2018 році англійською мовою.

Семена - член НСЖУ з 1988 року, Заслужений журналіст України, член Українського пен-центру, лауреат Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка, лауреат премії імені Павла Шеремета Форуму громадянського суспільства країн Східного партнерства. Нагороджений орденом «За мужність» премії «За журналістику як вчинок» Фонду ім. Сахарова (Росія), відзнаками Верховної Ради України, Президента України. У лютому минулого року Семена виїхав з окупованого Криму і відновив співпрацю з Крим.Реалії.

Читайте також: «Крим.Реалії» заявляє про тиск спецслужб РФ на майже 60 своїх журналістів

Як повідомлялося, стосовно журналіста Миколи Семени в окупованому Криму порушили кримінальну справу за нібито публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії. Приводом стала його публікація про громадянську блокаду півострова на сайті Крим.Реалії.

22 вересня 2017 року Залізничний районний «суд» Сімферополя засудив журналіста до двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. У грудні того самого року Верховний «суд» Криму частково пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони займатися публічною діяльністю до трьох років.

Через проблеми зі здоров'ям Семена потребував кваліфікованого лікування, яке не могло бути йому надано в Криму. Але виїхати до Києва йому не дозволили.

28 січня 2020 року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості. 18 лютого він виїхав з Криму і 19 лютого прибув до Києва.

Фото: hromadske.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-