Внести зміни в конституцію щодо Криму буде складно - Джемілєв

Внести зміни в конституцію щодо Криму буде складно - Джемілєв

1147
Ukrinform
Найближчим часом внести зміни до Конституції України щодо зміни назви кримської республіки буде складно.

Про це сказав лідер кримсько-татарського народу і народний депутат України Мустафа Джемілєв агентству «Анадолу» під час візиту до Анкари (Туреччина).

Уповноважений Президента України у справах кримсько-татарського народу під час бесіди підняв питання про ідею внесення поправок до статті 10-ї Конституції України, що дозволило б змінити назву Кримської автономної республіки на Кримсько-татарська автономна республіка. "Парламентарій зазначив, що для даного кроку необхідна підтримка 300 депутатів українського парламенту і найближчим часом добитися прийняття такого рішення буде складно", - пише агентство.

Джемілєв також повідомив, що напередодні візиту президента Росії Володимира Путіна в Анкару він проінформує президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про становище кримських татар і попросить підтримки у Анкари.

Лідер кримських татар дав високу оцінку позиції Туреччини в питанні підтримки територіальної цілісності України. Він також висловив щиру подяку за підтримку кримських татар, зазначивши, що Туреччина надає "найбільшу підтримку".

За словами Джемілєва, особливий внесок у справу зміцнення турецько-українських зв'язків вносить Турецьке агентство зі співпраці і координації (TIKA), по лінії якого в Україні реалізовано близько 500 різних проектів.

Читайте також: Окупанти не пускають лікарів до політв'язнів у Криму - Геращенко

Він зазначив, що Туреччина підтримає проект будівництва житлових будинків для сімей кримських татар, які вимушено покинули Крим після анексії півострова Росією.

Лідер кримсько-татарського народу також розповів про плани будівництва в Києві школи з навчанням татарською мовою, що дозволить зберегти і передати підростаючому поколінню інформацію про культурно-історичну спадщину народу.

«У числі іншого плануємо будівництво мечеті в Києві. Попередня домовленість про підтримку турецької сторони вже отримана. Сподіваємося на швидку реалізацію всіх цих проектів», - сказав Джемілєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>