Комітет ВР рекомендує ухвалити законопроєкт про демобілізацію строковиків

Комітет ВР рекомендує ухвалити законопроєкт про демобілізацію строковиків

Ексклюзив
Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити президентський законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану в першому читанні та в цілому.

Про це секретар Комітету ВР, полковник Служби безпеки України Роман Костенко повідомив у коментарі Укрінформу.

За його словами, парламентський комітет підтримав ухвалення проєкту закону «Про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо строків строкової військової служби» (№11035) в першому читанні та в цілому за умови врахування комітетської пропозиції.

Так, оборонний комітет пропонує встановити, що під час проведення загальної мобілізації і дії правового режиму воєнного стану строковики, термін військової служби яких закінчився під час воєнного стану та службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються в запас у строки, визначені указом Президента України. Водночас пропонується врахувати, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

Читайте також: На Банковій вважають, що закон про мобілізацію буде прийнятий у стислі терміни

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський зареєстрував цей законопроєкт напередодні.

В Україні з 24 лютого 2022 року дії правовий режим воєнного стану. Наразі призов на військову службу відбувається за мобілізацією. Нові призови на строкову службу не проводяться, оскільки заборонені законодавством. Однак донині на службі залишаються строковики, призвані до воєнного стану. В Україні вже тривалий час обговорюють можливість їх звільнення в запас у зв’язку із завершення термінів строкової служби. Військові строкової служби такою мають можливість переходити на службу за мобілізацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-