Мільйон боєприпасів для України: ЄС може залучити власний бюджет, аби збільшити виробництво

Мільйон боєприпасів для України: ЄС може залучити власний бюджет, аби збільшити виробництво

Укрінформ
Євросоюз та його країни-члени будуть продовжувати підтримку України, зокрема, у постачанні так необхідних їй артилерійських боєприпасів.

У цьому зв'язку планується збільшити виробничі спроможності європейської оборонної промисловості, у тому числі – із залученням коштів бюджету ЄС. Про це у четвер у Брюсселі під час прес-конференції за підсумками першого дня роботи саміту ЄС заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Безумовно, ми будемо продовжувати надавати всю можливу допомогу для України. Цього тижня ми сплатили новий транш макрофінансової допомоги в €1,5 мільярда. Цим ми допомагаємо Україні функціонувати у той час, коли вона захищає себе. Ми знову збільшуємо обсяги військового обладнання для України. В цьому контексті я вітаю погодження Радою ЄС із закордонних справ, що має на меті надати Україні 1 мільйон боєприпасів протягом наступних 12 місяців», - зазначила президентка Єврокомісії.

Вона наголосила, - для того, щоб виконати це завдання, Європі доведеться масовано збільшити промислові спроможності для виробництва боєприпасів. Сьогодні, за її словами, лідери ЄС як раз і обговорювали, як просуватися вперед до цієї мети якомога швидше.

Читайте також: ЄС надаватиме Україні військову, економічну та політичну підтримку, скільки буде необхідно

«Зі свого боку, Єврокомісія вийде з правовими пропозиціями, які дозволять збільшити промислові спроможності з виробництва боєприпасів. Це включає, наприклад, можливість підтримки цієї роботи, там, де це буде необхідним, з бюджету ЄС. Йдеться про розбудову, про розвиток та перепрофілювання виробничих потужностей, та покращення усього циклу виробництва боєприпасів, щоб він був більш швидким», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Як повідомлялося, минулого понеділка міністри закордонних справ та міністри оборони країн ЄС під час спільного засідання Ради міністрів ЄС у Брюсселі погодили мету із надання Україні 1 000 000 артилерійських снарядів протягом наступних 12 місяців, та виділення для цієї мети €2 мільярдів з позабюджетного міждержавного Європейського фонду миру, які планувалося, у тому числі, витратити на спільне замовлення боєприпасів калібру 155 мм.

Читайте також: Важливо швидко надіслати боєприпаси в Україну, бо це може змінити хід війни – прем'єрка Естонії

Ймовірне залучення бюджету ЄС для реалізації цієї програми означатиме виведення процесу модернізації європейської оборонної промисловості на якісно новий рівень.

Фото: Маріуш Блащак, Твіттер

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-