Країни НАТО в ОБСЄ закликали росію вивести війська з України

Країни НАТО в ОБСЄ закликали росію вивести війська з України

Заява
Укрінформ
Держави-члени НАТО та Фінляндія і Швеція у спільній заяві закликали росію припинити агресію проти України та "повністю і беззастережно" вивести свої війська з української території.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідна спільна заява була прийнята 31 країною під час 29-го засідання Ради міністрів ОБСЄ.

"Ми закликаємо росію негайно припинити війну, яку вона розпочала з власної волі, та повністю і беззастережно вивести свої війська з України", - йдеться у заяві.

Також у ній міститься заклик до росії "припинити свою агресію та порушення міжнародного права і нехтування принципами та зобов'язаннями ОБСЄ в усіх трьох вимірах безпеки, охоплених Гельсінкським Заключним актом".

Читайте також: Більшість країн ОБСЄ підтримують створення спецтрибуналу для росії – Рау

Країни-члени НАТО та Фінляндія і Швеція запевнили у своїй "повній солідарності з народом та урядом України в їхній героїчній обороні своєї країни".

"Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми засуджуємо і ніколи не визнаємо незаконну та нелегітимні спроби росії анексувати українські території, включаючи Крим. Ми повністю підтримуємо невід’ємне право України на самооборону та обрання власних механізмів забезпечення безпеки. Ми продовжуватимемо надавати всебічну підтримку Україні стільки, скільки потрібно", - зазначається у заяві.

Також у ній міститься занепокоєння щодо риторики та дій білорусі, яку було закликано "припинити співучасть у незаконній війні росії".

Читайте також: Молдова на засіданні ОБСЄ заявила про небезпеку через російські склади боєприпасів у Придністров'ї

"росія – це найбільш значуща і пряма загроза для нашого миру, безпеки та стабільності. Вона прагне встановити сфери впливу та прямий контроль за допомогою примусу, підриву, дезінформації, агресії та незаконних спроб анексії. російське військове нарощування, у тому числі в Балтійському, Чорному та Середземноморському морських регіонах та на Крайній Півночі, а також її військова інтеграція з білоруссю кидають виклик нашій безпеці", - заявили країни-члени НАТО.

При цьому, вони зазначили, що не прагнуть до протистояння з росією і не становлять їй загрози, однак продовжуватимуть "об'єднано та відповідально реагувати на погрози росії та ворожі дії ".

Заява зроблена від імені таких держав-учасниць НАТО: Албанії, Бельгії, Болгарії, Канади, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Чорногорії, Нідерландів, Північної Македонії, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Туреччини, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки, а також запрошених до НАТО Фінляндії та Швеції.

Читайте також: Норвегія в ОБСЄ запевнила у продовженні підтримки України

Як повідомляв Укрінформ, у польському місті Лодзь 1-2 грудня проходило засідання Ради міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Питання триваючої загарбницької війни рф проти України було в центрі уваги зустрічі глав МЗС країн-учасниць.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-