Ферментовані продукти корисні для імунітету  - Йосіда Тосіміті

Ферментовані продукти корисні для імунітету - Йосіда Тосіміті

Укрінформ
Ці елементи традиційної японської кухні сприяють формуванню здорової кишкової флори і корисні для здоров'я. 

Про це сайту Nippon.com розповів японський фермер, адепт органічного сільського господарства  Йосіда Тосіміті, передає Укрінформ.

За його словами, ферментований компост сприяє вирощуванню здорових і стійких до комах овочів.

«Ферментуючі бактерії в компості покращують стан ґрунту, виділяючи в нього органічні речовини», - пояснює Йосіда.

Він зазначив, що є наукові дослідження, які свідчать про те, що аналогічні процеси відбуваються в організмі людини. Якщо кількість хвороботворних бактерій, які надходять з їжею невелика, то кишкова флора з ними справляється.

«Мікроорганізми в таких продуктах, як місо і соєвий соус, допомагають зміцнювати і підтримувати баланс кишкової флори», -  розповідає фермер.

Наприклад, органічні овочі служать джерелом мікроелементів і клітковини, на яких виростають корисні бактерії.

Також незамінними для підтримки здоров'я кишкової флори та імунної системи є мінерали.

«Джерелом мінералів служать водорості, дрібна риба, неочищені злаки, нерафінована рослинна олія (оливкова, лляна, перилова), соєва маса тофу і чорна сіль», - додає Йосіда.

На його думку, три основні елементи сильної імунної системи - це ферментовані продукти харчування, органічні овочі з високим вмістом клітковини, а також багаті мінералами і мікроелементами морепродукти і продукти з сої. Все це входить до складу японської національної кухні.

Зазначається, що у 2021 році початкова школа Ніо в місті Мітойо  впровадила програму підвищення стійкості учнів до вірусних інфекцій за допомогою здорового харчування. Серед явних результатів цієї програми – підвищення базальної температури тіла (найнижча температура, що досягається тілом під час відпочинку – ред.).  Батьки відзначили позитивні зміни в текстурі волосся та нігтів тощо.  Також вони помітили зміни у поведінці дітей – знижується рівень дратівливості, гіперактивності. Це підтверджують і дослідження,  що свідчать про вплив кишкової мікробіоти на психоемоційне і фізичне здоров'я.

У березні 2020 року під час інтернет-симпозіуму «Виховання з чарівними результатами» Йосіда запропонував методику зміцнення і регулювання імунної системи за допомогою кишкової флори. Він рекомендує:

- Щодня випивати чашку супу місошіру, в якому міститься багато овочів і/або тофу. Додавати сушену рибу і водорості як джерело мінералів.

- Ретельно перевіряти вказаний на етикетках склад продуктів і вибирати натуральний ферментований соєвий соус і пасту місо без спирту, консервантів, штучних барвників та інших хімічних добавок.

- Пережовувати кожну порцію їжі 30 разів.

- Закінчувати прийом їжі, коли здається, що шлунок наповнений на 80% і подовжувати періоди, коли шлунок порожній. Вважається, що голодування стимулює імунну систему.

- Слідкувати за тим, щоб живіт був у теплі. Не їсти багато холодної їжі і фруктів ввечері.

Читайте також: На Житомирщині 25 підприємств виготовляють органічну продукцію

На його думку, переробка харчових відходів і органічне фермерство - це спосіб відновлення духовних зв'язків людини з природою.

Фото: Nippon.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-