Вчені вирахували, як стримати глобальне потепління

Вчені вирахували, як стримати глобальне потепління

Інфографіка
Укрінформ
Щоб стримати глобальне потепління, потрібно в 10 разів збільшити кількість сонячних батарей і вітряків.

Як передає Укрінформ, превью документа фахівці IRENA опублікували цього тижня на офіційному сайті.

Основний висновок всього звіту: скоротити викиди парникових газів (в першу чергу - CO2) більш ніж реально. Для цього буде потрібно продовжувати роботи зі збільшення енергетичної ефективності виробничих потужностей, інфраструктури і транспорту. І, звичайно ж, наростити вироблення «зеленого» електрики в десять з лишком разів. А якщо точніше, то з приблизно 2,5 тераватта встановленої потужності до 27,7 тераватта. Під останніми розуміються будь-які поновлювані джерела - сонце, вітер, геотермальна, гідроенергетика, біопаливо, цитує дослідження Naked Science.

В сукупності всі вони до 2050 року повинні закрити 90% від енергетичних потреб людства проти 25% у 2018 році. Десята частина необхідної енергії буде надходити від природного газу (близько 6%) і атомних електростанцій (близько 4%).

Читайте також: Глобальне потепління вплинуло на популяції пінгвінів в Антарктиді - науковець

У своїх розрахунках автори документу спиралися як на існуючі, так і на перспективні технології. Зокрема, серед поновлюваних джерел енергії вказується і розпливчастий «океан». Але окремо зазначається, що частка таких ще не освоєних методів отримання електрики може бути близької до нуля.

Читайте також: Для адаптації до зміни клімату потрібно близько $70 мільярдів на рік - ООН

Нагадаємо, зараз «у дроти» йде всього 20-21% TPES, на думку експертів IRENA до 2050 року ця частка повинна досягти 50%. Сценарій реалістичний, але потребує величезного єднання зусиль більшості країн світу. Зокрема, необхідно максимально широко просувати електротранспорт і методи економії енергії. Природно, щоб розвивати економіку в потрібному руслі, знадобляться гроші. У звіті наводиться оцінка як фінальних інвестицій, так і щорічних. Щоб не перегріти планету більше, ніж на півтора градуси до 2050 року, витрати на «енергетичний перехід» потрібно збільшити приблизно на 30%.

Фото: DPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-