
Ядерну парасольку Європи треба розробляти спеціально, а не розширювати французьку чи британську - Клімкін
Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи на запитання щодо спільної ядерної парасольки Європи під час «Геополітичних діалогів з Валерієм Чалим», передає кореспондент Укрінформу.
«Я великий фанат (ядерної – ред.) парасольки, але я не вважаю, що це має робитися просто розширенням, натягуванням французької чи британської. Це має бути саме європейська історія. Це така сама історія, як протиракетний протиповітряний щит», - сказав Клімкін.
Він додав, що європейці наразі не мають «багатьох речей», але «в ядерній сфері вони це точно можуть зробити».
Основну проблему на цьому шляху ексглава української дипломатії бачить у тому, «щоб переконати суспільство європейських країн, що безпека має стати власне цінністю».
«Безпека поки що не є цінністю в Європі. У нас є, а в них ні. І без того, щоб європейці почали це усвідомлювати, ніякий стрибок Європи в майбутнє поки що неможливий», - переконаний ексміністр.
Коментуючи слова ексміністра, колишній посол України у США Валерій Чалий додав, що у створенні спільної європейської ядерної парасольки може брати участь й Україна, створюючи ракетоносії.
«Для цього потрібне зараз фінансування і підтримка партнерів, але це можуть бути українські системи в тому числі», - зазначив Чалий.
Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що відкриває дебати про захист союзників на європейському континенті французькими ядерними силами стримування.
Глави держав та урядів ЄС минулого тижня у Брюсселі обговорили шляхи для зміцнення стратегічної автономії Європи та для посилення її оборонних спроможностей, та визнали російську агресивну війну проти України екзистенційним викликом для усього Європейського Союзу.