Ядерну парасольку Європи треба розробляти спеціально, а не розширювати французьку чи британську - Клімкін

Ядерну парасольку Європи треба розробляти спеціально, а не розширювати французьку чи британську - Клімкін

Укрінформ
Ядерна парасолька Європи, як і протиракетний щит, має створюватися спеціально для захисту всіх європейських країн, а не бути розширенням національного ядерного захисту Франції чи Великої Британії.

Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи на запитання щодо спільної ядерної парасольки Європи під час «Геополітичних діалогів з Валерієм Чалим», передає кореспондент Укрінформу.

«Я великий фанат (ядерної – ред.) парасольки, але я не вважаю, що це має робитися просто розширенням, натягуванням французької чи британської. Це має бути саме європейська історія. Це така сама історія, як протиракетний протиповітряний щит», - сказав Клімкін.

Він додав, що європейці наразі не мають «багатьох речей», але «в ядерній сфері вони це точно можуть зробити».

Основну проблему на цьому шляху ексглава української дипломатії бачить у тому, «щоб переконати суспільство європейських країн, що безпека має стати власне цінністю».

Читайте також: Шольц скептично відреагував на пропозицію Макрона про «ядерну парасольку» для Європи

«Безпека поки що не є цінністю в Європі. У нас є, а в них ні. І без того, щоб європейці почали це усвідомлювати, ніякий стрибок Європи в майбутнє поки що неможливий», - переконаний ексміністр.

Коментуючи слова ексміністра, колишній посол України у США Валерій Чалий додав, що у створенні спільної європейської ядерної парасольки може брати участь й Україна, створюючи ракетоносії.

«Для цього потрібне зараз фінансування і підтримка партнерів, але це можуть бути українські системи в тому числі», - зазначив Чалий.

Читайте також: Суверенна Україна може зміцнити всю Європу, розмір союзів знову має значення - Шефчович

Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що відкриває дебати про захист союзників на європейському континенті французькими ядерними силами стримування.

Глави держав та урядів ЄС минулого тижня у Брюсселі обговорили шляхи для зміцнення стратегічної автономії Європи та для посилення її оборонних спроможностей, та визнали російську агресивну війну проти України екзистенційним викликом для усього Європейського Союзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-