Австрія видворила кореспондента ТАСС

Австрія видворила кореспондента ТАСС

Укрінформ
Австрія відкликала постійну акредитацію у кореспондента російського державного інформагентства "ТАСС" Івана Попова, який раніше у журналістському розслідуванні згадувався як співробітник російської Служби зовнішньої розвідки.

Попов залишив Австрію, після чого Росія вислала журналістку австрійського суспільного телерадіомовника ORF Марію Кніпс-Віттінг, передає Укрінформ з посиланням на австрійське інформагентство АРА.

"Росія відкликала акредитацію кореспондентки ORF Марії Кніпс-Віттінг і наказала їй покинути країну. Це стало реакцією на відкликання акредитації у російського кореспондента державного агентства "ТАСС" в Австрії", - йдеться у повідомленні.

Нагадується, що раніше у березні тижневик Falter опублікував так зване "російське досьє" про шпигунську діяльність РФ в Австрії, у якому, зокрема, йшлося, що під журналістським прикриттям в Австрії шпигують також співробітники російського державного "ТАСС". Так, у матеріалі йшлося про кореспондента "ТАСС", який "працює у Відні з 2023 року і насправді є співробітником російської служби зовнішньої розвідки СЗР".

АPA зазначає, що з минулого року у віденському офісі "ТАСС" почали працювати відразу два кореспонденти – Іван Попов, який до цього був у Словенії, та Аріна Давидян. При цьому в останні роки в країні працював лише один кореспондент "ТАСС", поява ж двох, особливо на тлі зменшення журналістської роботи для російських журналістів, виглядала досить дивною.

"Оскільки протягом принаймні останніх двох десятиліть з Відня робив репортажі лише один представник "ТАСС", таке подвоєння штату при меншому обсязі журналістської роботи важко пояснити: візити російських високопосадовців до Відня, які традиційно висвітлювалися дуже детально, стали рідкісними з початком агресивної війни проти України. А в останні роки, і особливо з 2022 року, критичні австрійські заяви щодо Росії все частіше вважаються такими, що більше не варті уваги "ТАСС", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: З Латвії видворили главу Латвійсько-російської асоціації співробітництва

За інформацією російського МЗС, австрійська влада відкликала постійну акредитацію у кореспондента "ТАСС" ще 30 квітня, з приписом покинути країну протягом двох тижнів. 31 травня в МЗС РФ був викликаний посол Австрії, якому було "висловлено рішучий протест у зв'язку з дискримінаційними діями проти російських журналістів" і якого було попереджено про вжиття заходів у відповідь, якщо Відень не перегляне своє рішення. Попри російський демарш, Австрія реалізувала свою ініціативу, і 7 червня Попову довелося покинути Відень.

Після цього російська влада вирішила позбавити акредитації журналістку австрійського суспільного телерадіомовника ORF Марію Кніпс-Віттінг, яка працювала у Москві з січня 2024 року. 10 червня їй було наказано виїхати найближчим часом з території РФ.

Читайте також: Словенія видворила заступника військового аташе Росії - ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, раніше Чехія викрила пропагандистську російську мережу Voice of Europe, яка намагалась дискредитувати в очах європейців Україну, а також вплинути на вибори до Європарламенту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-