Європарламент

25 лютого 2021


Окупація Криму стала початком падіння Росії та руху України до демократії – Кубілюс

Незаконна анексія Криму та військова агресія Росії проти України, які відбулися сім років тому, стали поворотним пунктом історії та початком двох фундаментальних процесів: падіння Росії буквально в усіх аспектах власного розвитку та прискорення руху України до демократії та Західної цивілізації.

12 лютого 2021

11 лютого 2021


Геополітичний проєкт Кремля: Європарламент ухвалив резолюцію щодо БілАЕС

Депутати Європарламенту більшістю голосів ухвалили резолюцію щодо безпеки на білоруській атомній електростанції «Островець» та висловили глибоке занепокоєння у зв’язку початком її комерційної експлуатації.


МЗС України вітає доповідь Європарламенту щодо Угоди про асоціацію

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалену сьогодні переконливою більшістю Європейського Парламенту доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


Європарламент ухвалив доповідь щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Європейський парламент у четвер, 11 лютого, в цілому та більшістю голосів ухвалив доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, проєкт якої підготував євродепутат від політичної групи Європейської народної партії Міхаель Галер.

10 лютого 2021

26 січня 2021

21 січня 2021


Європарламент вимагає зупинки Nord Stream 2 через арешт Навального

Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію у зв’язку із арештом російського опозиціонера Олексія Навального, яка закликає ЄС та країни-члени до ґрунтовного перегляду стратегії відносин з Росією та до негайного зупинення проекту «Північний потік-2».

20 січня 2021


Президент Європарламенту очікує на початок «нової ери» у стосунках між ЄС і США

Президент Європейського парламенту Девід Сассолі привітав Президента США Джо Байдена та віцепрезидента США Камалу Гарріс із інавгурацією на зауважив, що прихід нової Адміністрації знаменує початок нової ери у стосунках між Євросоюзом і Сполученими Штатами Америки.

19 січня 2021


Європарламент готує доповідь, у якій засуджується агресія Росії проти України

На розгляд Європарламенту винесено доповідь щодо імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС у 2020 році, яка містить положення про підтримку незалежності та суверенітету України та засуджує агресію РФ проти України та інших сусідніх держав.

08 січня 2021


Європарламент вперше після майже річної перерви проведе сесію у Страсбурзі

Європарламент планує вперше після запровадження у березні 2020 року у Франції та ЄС загалом карантинних обмежень у зв’язку із пандемією коронавірусу відновити проведення пленарних засідань у французькому Страсбурзі.

31 грудня 2020


Євродепутати написали листи чотирьом українським політв'язням із Криму

Група депутатів Європарламенту направила листи солідарності чотирьом українським політв'язням з Криму, що утримуються у місцях позбавлення волі в Росії й окупованому Криму - Ремзі Бекірову, Осману Аріфмеметову, Євгену Каракашеву і Сергію Філатову.

24 грудня 2020


Після Brexit: Європарламент розгляне угоду ЄС і Британії вже наступного року

Європейський парламент вітає досягнуту в «останню хвилину» угоду між ЄС і Великобританією щодо подальших відносин, але, оскільки її ухвалення потребує ретельної парламентської процедури, європейські депутати належно вивчатимуть цю угоду вже у наступному році.

23 грудня 2020


У Європарламенті вимагають відкликати з Білорусі Чемпіонат світу з хокею

47 депутатів Європарламенту направили листа президенту Міжнародної федерації хокею на льоду (IIHF) Рене Фазелю з вимогою відкликати проведення у Білорусі в 2021 році Чемпіонату світу з хокею через репресії, які режим Лукашенка застосовує проти власного народу.

22 грудня 2020

19 грудня 2020


Керівники євроінституцій погодили пріоритети на наступні чотири роки

Керівники ключових європейських інституцій – Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Президент Європейського Парламенту Девід Сассолі та Канцлер головуючої в ЄС Німеччини Ангела Меркель, — підписали спільну Декларацію щодо законодавчих пріоритетів на 2021 рік та програму на наступні чотири роки.

17 грудня 2020

02 грудня 2020


Президент Європарламенту - про бюджет ЄС: Пакет погоджений, немає жодного плану «В»

Європейський парламент погодив пропозиції до багаторічного бюджету ЄС (MFF) на 2021-2027 роки та Пакету відновлення після коронакризи «Нове покоління ЄС» і не має наміру знову розпочинати переговори з цього питання.

28 листопада 2020


МЗС Туреччини розкритикувало резолюцію ЄП та його позицію щодо Кіпру

Позиція Європейського парламенту по Кіпрському питанню не відповідає реальності, не відповідає загальним інтересам ЄС, не сприяє врегулюванню кіпрського питання та поліпшенню добросусідських відносин.

26 листопада 2020

17 листопада 2020

12 листопада 2020

10 листопада 2020

09 листопада 2020


Угода про асоціацію: у комітеті Європарламенту почалося голосування щодо «української» доповіді

У Комітеті Європарламенту із закордонних справ розпочалося голосування щодо ухвалення поправок до проєкту доповіді по імплементації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

03 листопада 2020


Депутат Європарламенту прокоментувала ситуацію у КСУ: Це більш як сигнал тривоги

Депутат Європарламенту, заступниця співголови Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС та член комітету Європарламенту із закордонних справ  Віола фон Крамон закликала українських законотворців знайти правовий вихід із поточної конституційної кризи.

30 жовтня 2020


Депутати Європарламенту закликають «заповнити правове провалля» після рішення КСУ

Група впливових євродепутатів, серед яких є відомі імена членів неформальної «групи друзів України» в Європарламенті, виступили із спільною заявою та висловили глибоке занепокоєння з приводу рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня.

27 жовтня 2020


Українці у Франції занепокоєні включенням «прибічника Путіна» до складу спецкомітету ЄП

Українці у Франції занепокоєні тим, що депутат Європарламенту Тьєрі Маріані, відомий своєю активною прокремлівською позицією, увійшов до складу спеціального комітету ЄП з протидії іноземному втручанню у демократичні процеси в Євросоюзі, включаючи дезінформацію.

24 жовтня 2020


До проєкту доповіді Європарламенту щодо України подали 446 поправок - євродепутат

Європарламент має до України високий інтерес, про що свідчить той факт, що проект парламентської доповіді по Україні вже набрав 446 поправок ще до того, як був винесений на загальне обговорення серед євродепутатів.


Європарламент нагадав Верховній Раді про Зелену угоду

Саміт Україна-ЄС надав важливу платформу для обговорення двосторонніх відносин, але лише підкреслив, що все ще дуже багато варто зробити, зокрема, Верховній Раді України, щоб визначити, якою саме може бути «зелена» трансформація України.

22 жовтня 2020

21 жовтня 2020

16 жовтня 2020

14 жовтня 2020

12 жовтня 2020


Україна може отримати нові перспективи інтеграції з ЄС за результатами реформ – євродепутат

Протягом наступних 10 років перед Україною може відкритися нова перспектива європейської інтеграції, відповідно до положень Угоди ЄС, але такий розвиток залежить від зусиль самої України та від її успіху на шляху реформ.


Асоціація Україна-ЄС: комітет Європарламенту взявся за доповідь про імплементацію угоди

Європейський Союз послідовно підтримує демократичний розвиток України та реформи, зокрема, у боротьбі з корупцією, але їхній успіх прямо залежить від правової реформи та від незалежності судової системи в Україні.

09 жовтня 2020

07 жовтня 2020

06 жовтня 2020

05 жовтня 2020


В Європарламенті пригрозили скасуванням безвізу для деяких українських політиків та олігархів

Троє депутатів Європарламенту звернулися до глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з відкритим листом, в якому виступили з попередженням для українських олігархів і політиків, які зловживають правом на безвіз заради своєї приватної незаконної діяльності.

29 вересня 2020

28 вересня 2020


Макрон наполягає на поновленні засідань Європарламенту у Страсбурзі – ЗМІ

Президент Франції Еммануель Макрон вимагає від президента Європарламенту Девіда Сассолі відновити із жовтня сесійні засідання законодавчого органу ЄС у Страсбурзі, які були призупинені через пандемію коронавірусу.

21 вересня 2020


Тихановська у Європарламенті просить створити коаліцію для перемовин Лукашенка з народом

Єдиним виходом із нинішньої кризи в Білорусі є мирне передання влади від чинного режиму до опозиційної Координаційної ради, і в цьому народ Білорусі потребує міжнародної підтримки.

18 вересня 2020


Ввести мораторій на добудову Nord Stream 2 буде простіше, ніж зупинити проєкт - євродепутат

Досягти домовленості між країнами-членами ЄС про введення мораторію на добудову газопроводу «Північний Потік 2» через справу Навального буде простіше, ніж добитися повної відмови від проєкту. 

17 вересня 2020


Європарламент виступає за жорсткіший контроль експорту зброї

Європейський Союз разом з Великою Британією є другим за обсягами світовим постачальником зброї, тож громадяни ЄС, з міркувань безпеки, мають були краще поінформовані про діяльність національних урядів у цій сфері.


Європарламент ухвалив резолюцію щодо ситуації у Середземному морі

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо ситуації у Східному Середземноморї, в якій закликали Туреччину припинити буріння у виключній економічній зоні Греції та Кіпру та вжити термінових заходів для деескалації військової напруги в регіоні.


Європарламент ухвалив резолюції щодо Білорусі та Росії

Європарламент під час пленарного засідання в Брюсселі у четвер 17 вересня більшістю голосів ухвалив резолюції щодо ситуації в Білорусі після президентських виборів та щодо ситуації в Росії у зв’язку із отруєнням Олексія Навального.


Отруєння Навального: Європарламент готує резолюцію щодо перегляду відносин із РФ

Європарламент після обговорення ситуації в РФ за наслідками отруєння Олексія Навального оприлюднив проєкт резолюції, що містить заклик до негайного початку міжнародного розслідування цих подій та перегляду всієї системи відносин між ЄС і Російською Федерацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-