Європарламент

03 жовтня 2023


Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку свободи медіа

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку Європейського акту свободи медіа, який має визначити права видавців, журналістів, обмежити політичні та адміністративні утиски щодо них, забезпечити демократичне право європейців на отримання якісної, різноманітної та достовірної інформації.


€50 мільярдів для України: Європарламент підтримав поправки до бюджету ЄС

Європарламент більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку пропозицій Єврокомісії з перегляду багаторічного бюджету ЄС на 2021-2027 роки, які, зокрема, містять положення про утворення спеціального Українського фонду в 50 мільярдів євро.

24 вересня 2023

14 вересня 2023


Туреччина звинуватила Європарламент в упередженості та наполягає на вступі в ЄС

У Туреччині вважають, що критична доповідь Європейського парламенту по країні за 2022 рік, ухвалена 13 вересня, містить необґрунтовані звинувачення та упереджені твердження, тоді як слід зосередитися на вступі країни в ЄС.

13 вересня 2023


Європарламент відповів на «паспортне свавілля» Лукашенка щодо білорусів за кордоном

Європарламент закликав Європейську комісію та уряди країн-членів спростити для білорусів, які перебувають у ЄС, правила отримання віз та оформлення дозволів на проживання, навіть за умови завершення терміну дії їхніх особистих документів.


Лукашенко має відповідати за агресію проти України на рівні із Путіним - Європарламент

Європейський парламент ухвалив резолюцію «Про відносини з Білоруссю», в якій у черговий раз засудив режим Лукашенка за репресії та утиски народу цієї країни. Крім того, визнав Лукашенка співучасником російських злочинів в Україні.

12 вересня 2023


Європарламент ухвалив резолюцію про спільне оборонне замовлення для країн ЄС

Європарламент у першому читанні більшістю голосів ухвалив резолюцію, яка містить пропозиції до представлених Єврокомісією регуляторних правил щодо посилення спроможностей Європейської оборонної промисловості за рахунок спільного оборонного замовлення (EDIRPA).

10 вересня 2023

09 вересня 2023

07 вересня 2023


Європарламент закликав Зеленського ветувати закон про декларування

Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування (№9534) до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.

05 вересня 2023


В Європарламенті ініціювали петицію проти участі Росії й Білорусі в Олімпіаді-2024

Депутати політичної групи ЄНП в Європарламенті ініціювали петицію, яка передбачає заборону безумовної участі спортсменів з Росії та Білорусі в Олімпіаді 2024 року, навіть у нейтральному статусі під Олімпійським прапором.

29 серпня 2023

22 серпня 2023


Тайвань втратив статус спостерігача у Центральноамериканському парламенті

Центральноамериканський парламент, до якого входять Домініканська Республіка, Гватемала, Гондурас, Нікарагуа та Сальвадор, проголосував за позбавлення Тайваню статусу спостерігача і передачу цього статусу Китаю.

21 серпня 2023


Сольський обговорив компенсацію логістичних втрат із головою комітету Європарламенту

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський обговорює у Європарламенті надання Єврокомісією компенсації витрат на логістику при експорті вітчизняного збіжжя через порти Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Хорватії, Словенії та Нідерландів.

03 серпня 2023


€50 мільярдів для України: Європарламент у листопаді може проголосувати за нову програму ЄС

Європейський парламент планує наприкінці листопада проголосувати за остаточний текст нового Механізму для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України, а виплати здійснюватимуться з початку 2024 року.

27 липня 2023


Гроші ЄС на навчання українських військових використовуються з високою ефективністю - євродепутат

Група депутатів Європарламенту в ході візиту до навчальних містечок у рамках Військової допоміжної місії ЄС для України у ФРН та Польщі переконалася у високій мотивації українських військових і в ефективності використання ресурсів ЄС на їх тренування.

24 липня 2023


Голова Закарпатської ОВА: У кулуарах Європарламенту руйнуємо риторику угорських політиків

У приватних розмовах з євродепутатами в Брюсселі представники Закарпаття руйнують риторику угорців про так зване "угорське питання": насправді угорську меншину на Закарпатті ніхто не утискає.

18 липня 2023


Депутати Європарламенту закликали МКС видати ордер на арешт Лукашенка

Члени Комітету із закордонних справ Європарламенту підтримали проєкт доповіді литовського депутата Пятраса Ауштрявічюса щодо Білорусі. У доповіді, зокрема, наголошується на необхідності притягнення до відповідальності білоруського диктатора Олександра Лукашенка та видання міжнародного ордеру на його арешт.

13 липня 2023


Європарламент схвалив Акт про виробництво боєприпасів для України

Європейський парламент у четвер, 13 липня, схвалив Акт із підтримки виробництва боєприпасів (ASAP) щодо нарощування спроможностей оборонної промисловості, зокрема, для термінового постачання Україні боєприпасів.

12 липня 2023

11 липня 2023

10 липня 2023

07 липня 2023


Рада ЄС і Європарламент досягли згоди щодо збільшення виробництва боєприпасів і ракет

Рада ЄС сьогодні досягла згоди з Європарламентом щодо Акту сприяння виробництву боєприпасів (ASAP), який має дозволити наростити спроможності та виробити необхідну кількість артилерійських боєприпасів і ракет для допомоги Україні та для поповнення арсеналів.

29 червня 2023


Польща бачить загрозу у переміщенні в Білорусь ядерної зброї та «вагнерівців» - євродепутат

Польща уважно стежить за розвитком подій у Білорусі у зв'язку із повідомленнями про розміщення російської тактичної ядерної зброї у країні, а також переміщенням ватажка ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина.

28 червня 2023


Європейський Акт із спільного замовлення боєприпасів ухвалять на початку липня – Мецола

Акт з підтримки спільного замовлення боєприпасів (ASAP), який покликаний наростити спроможності європейської оборонної промисловості для поповнення арсеналів країн ЄС та для продовження поставок артилерійських боєприпасів для України, ухвалять на початку липня.

19 червня 2023


СКУ привітав резолюцію Європарламенту щодо членства України в НАТО

Світовий конгрес Українців (СКУ) вітає ухвалення Європейським парламентом (ЄП) резолюції, яка закликає країни-члени НАТО запросити Україну до Альянсу та розпочати перемовини про вступ під час саміту лідерів НАТО, який відбудеться в липні у столиці Литви.

17 червня 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-