Заморожування війни в Україні не принесе справедливого і міцного миру - глава МЗС Чехії

Заморожування війни в Україні не принесе справедливого і міцного миру - глава МЗС Чехії

Укрінформ
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський визнав, що ані НАТО, ані Євросоюз не мають стратегії щодо Росії, зокрема про завершення війни в Україні, водночас виступивши проти заморожування військових дій.

Як передає Укрінформ, про це чеський політик сказав під час інтерв’ю DW.

«Загальних дебатів про нашу стратегію щодо Росії не ведуть ні в НАТО, ні в ЄС. Я вважаю це помилкою. Я вважаю, що ми повинні вести такі дебати. Під час такої дискусії потрібно обговорювати і те, як має закінчитися війна в Україні», – сказав Ліпавський.

Очільник зовнішньополітичного відомства Чехії зазначив, що за відсутності такої стратегії західні партнери мають дотримуватись існуючих принципів, а саме принципів суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, а також Будапештського меморандуму.

Ліпавський окремо виділив принцип, відповідно до якого держава і народ України повинні мати право голосу при ухваленні рішення про майбутній мир з Росією.

«Найбільшою помилкою, яку ми, Захід або провідні сили, могли б зробити, було б нав’язувати або диктувати Україні будь-яке рішення, не запросивши її до участі у цьому процесі. Вони відчують себе зрадженими, а це не призведе до міцного і справедливого миру та безпеки в Європі», – вважає міністр.

Водночас у відповідь на запитання щодо можливого заморожування війни в Україні Ліпавський відповів, що не схвалює такі пропозиції.

«Мене не тішить, коли я чую про заморожування конфлікту, бо в Україні конфлікт було заморожено з 2014 року, а нинішня війна – це просто продовження замороженого конфлікту, який розпочався у 2014 році. Тож, на мій погляд, це не принесе справедливого і міцного миру на європейському континенті», – заявив глава чеського МЗС.

Згадавши про дії Росії у Криму, Грузії та Придністров’ї, політик вказав, що російська пропаганда вже націлилась на країни Балтії, Польщу і навіть Чехію.

«Тому нам потрібно убезпечити Європу, ЄС, Чехію, а просте прагнення до заморожування безпеки не принесе», – сказав Ліпавський, додавши, що не виключає й інших сценаріїв розвитку подій.

Читайте також: Геніспектор Бундесверу не бачить можливості заморожування війни в Україні

Як повідомлялося, міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що заморожування війни між Росією та Україною є неправильним підходом.

Фото: Pirátská strana

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-