Польський депутат спрогнозував зміни у політиці нового уряду щодо України

Польський депутат спрогнозував зміни у політиці нового уряду щодо України

Ексклюзив
Укрінформ
Політика нового польського коаліційного уряду, який може з’явитись наступного тижня, щодо України зазнає значних змін, але не у контексті цілей, які залишатимуться незмінними, а способами ведення і новими можливостями.

Таку думку висловив у коментарі Укрінформу заступник голови комісії Сейму у закордонних справах, депутат від партії “Польща 2050” Павел Залевський.

“Дуже сильно зміниться (політика щодо України - ред.). Але не тому, що зміниться ціль, адже вона залишатиметься такою ж - військова підтримка України, допомога у відбудові України, підтримка України на шляху до ЄС та НАТО. Проте зміняться способи і можливості, оскільки Польща відбудовуватиме свою позицію в ЄС і НАТО, аби мати більші можливості впливу. І вона використовуватиме всі ті інструменти, які дає ЄС і якими чинний уряд Польщі не хотів користуватися”, - заявив Залевський.

За його словами, новий уряд використовуватиме всі європейські інструменти, аби уникнути кризових явищ, які мали і мають місце в українсько-польських відносинах, зокрема пов’язаних з експортом української сільськогосподарської продукції та протестом польських перевізників на кордоні.

Читайте також: У Дуди визнають зниження інтенсивності у контактах з Україною

“Завдяки більшій активності в ЄС ми будемо більш привабливим партнером для України і будемо у змозі передбачати й уникати такого роду криз, які мали місце останнім часом”,- наголосив політик.

Як зазначив Залевський, зернову кризу у відносинах України і Польщі слід урегулювати шляхом збільшення пропускної здатності транзиту українського збіжжя через територію Польщі за кордон. Для цього потрібно побудувати морські термінали і покращити можливості перевезення зерна залізницею до портів.

Щодо ситуації на кордоні, заблокованому польськими перевізниками, на думку депутата Сейму, її потрібно вирішувати шляхом вирівнювання можливостей перевізників двох країн.

Депутат також зазначив, що нинішній кандидат у прем’єр-міністри від парламентської більшості Дональд Туск у разі обрання сам вирішуватиме, коли відвідає Київ як глава уряду. Проте перший свій візит він планує здійснити до Брюсселя, на зустріч Європейської ради. 

“І це дуже важливо з погляду українсько-польських відносин, оскільки чим сильнішою є позиція Польщі в ЄС і міцнішим вплив Польщі на європейську політику, тим це краще для Києва”, - переконаний Залевський.

Читайте також: Туск припускає, що його уряд може скласти присягу 13 грудня

Як повідомлялося, наступного тижня у Польщі відбудеться голосування за вотум довіри уряду Матеуша Моравецького. Чинний голова Ради міністрів РП не має достатньої кількості голосів у нижній палаті польського парламенту для його отримання. У такому разі після цього право на формування уряду отримає Дональд Туск, якого підтримує правляча коаліція у Сеймі. Відтак, враховуючи усі законодавчі процедури новий уряд РП може з’явитися в Польщі 13 грудня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-