Президент ПАРЄ: Рішення визнати режим рф терористичним почують в інших міжнародних організаціях

Президент ПАРЄ: Рішення визнати режим рф терористичним почують в інших міжнародних організаціях

Укрінформ
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокс переконаний, що рішення ПАРЄ визнати чинний російський режим терористичним буде почуте в інших міжнародних організаціях.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це Кокс заявив журналістам на брифінгу, присвяченому завершенню осінньої сесії ПАРЄ.

“Асамблея мала рацію, сказавши “нинішній терористичний режим”. І це буде почуте в інших міжнародних організаціях”, - зазначив Кокс.

При цьому він підкреслив, що завдяки правилам ПАРЄ, ухваленим в 2019 році, вже через два дні після того, як росія розв'язала війну, було ухвалене рішення призупинити права рф в організації, а через три тижні - виключити її з Ради Європи.

“Я думаю, це вразило інші міжнародні організації”, - зазначив Кокс.

Читайте також: ПАРЄ дала сигнал світові, що з росією немає про що говорити - Зеленський

При цьому він відзначив: “ООН таких правил не має. ОБСЄ також не має таких правил”.

Водночас, зауважив Кокс, “я дізнався від колег, які працюють в ОБСЄ, що вони обговорюють ситуацію, оскільки росія блокує все. І якщо організація не може працювати, тому що цьому перешкоджає одна з країн-членів, то треба щось робити (...) ОБСЄ може це обговорювати, але не мені давати (їй — ред) такі поради”.

За словами президента ПАРЄ, ООН має також приймати рішення.

Читайте також: ПАРЄ закликає провести саміт, на якому розглянуть відповідальність росії за агресію проти України

“Вона має знайти відповіді на такі питання, як нездатність використовувати найкращу існуючу систему, Міжнародний кримінальний суд, для ситуацій агресивної війни. Тому що чинний мандат цього не дозволяє, і для зміни мандату потрібно, щоб не заперечувала Рада Безпеки, а головний призвідник каже, що, мовляв, цього не буде ніколи. То тоді потрібно знайти вирішення цієї ситуації. І наслідком такої ситуації буде також розуміння, що якщо вирішити її за допомогою одних структур неможливо, хоча вся світова спільнота розуміє, що ведеться агресивна війна і що не можна залишати це безкарним, то треба створити інші структури”, - вважає Кокс.

Читайте також: ПАРЄ одностайно ухвалила резолюцію, яка визнає російський режим терористичним

“Думаю, президент Зеленський визнав, що я виступаю за систему міжнародної юстиції, яка могла б вирішити таку ситуацію”, - додав він.

Як повідомлялося, 13 жовтня ПАРЄ за результатами термінових дебатів на тему “Нове загострення агресії російської федерації проти України” ухвалила резолюцію, у якій оголосила нинішній режим рф терористичним.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-