Штати оголосили шість принципів «відповідальної поведінки» в Радбезі ООН

Штати оголосили шість принципів «відповідальної поведінки» в Радбезі ООН

Укрінформ
Війна рф проти України, що є грубим порушенням Статуту ООН, спонукала США розробити принципи роботи для членів Радбезу, яких Вашингтон зобов’язується послідовно дотримуватися.

Як передає кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це заявила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

За її словами, ця тема порушуватиметься під час тижня високого рівня 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН цього тижня.

«Я з гордістю оголошую, що Сполучені Штати запроваджують шість чітких принципів відповідальної поведінки для членів Ради Безпеки. Це стандарти, які ми встановлюємо для себе й закликаємо всіх дотримуватися їх», - сказала постпред.

Передусім США зобов'язуються діяти у суворій відповідності до Статуту ООН і прагнутимуть «зміцнити віру членів організації та їхню відданість Статутові - не лише в Раді Безпеки, а й у всіх наших діях в ООН, і навіть у нашій національній політиці».

Читайте також: Петиція із закликом припинити фіктивне членство росії в ООН зібрала вже понад 55 тисяч підписів

По-друге, зазначила вона, Штати прагматично взаємодіятимуть з усіма членами Радбезу для протидії загрозам міжнародному миру і безпеці.

По-третє, США утримуватимуться від застосування права вето, за винятком надзвичайних ситуацій. За словами Томас-Грінфілд, будь-який постійний член, котрий використовує право вето для захисту власних актів агресії, втрачає моральний авторитет і має за це нести відповідальність. Вона нагадала, що з 2009 року росія наклала 26 вето, до 12 з яких приєднався Китай, тоді як США скористувалися цим правом лише чотири рази.

По-четверте, Вашингтон демонструватиме лідерство в захисті прав людини та основоположних свобод. Члени РБ мають бути глобальними лідерами у відстоюванні прав людини як вдома, так і за кордоном.

Читайте також: Ірландія закликає росію припинити брехню в Радбезі ООН

По-п'яте, США в РБ діятимуть прозоро і співпрацюватимуть з усіма членами ООН, оскільки Рада Безпеки отримала від них мандат. «Тому члени РБ повинні часто й предметно взаємодіяти з Генеральною Асамблеєю, з органами ООН, з відповідними регіональними групами та з широким колом держав-членів ООН», - підкреслила Томас-Грінфілд.

По-шосте, Сполучені Штати просуватимуть зусилля з реформування Радбезу ООН. Ідеться зокрема про запровадження порядку, за яким постійні члени мають пояснювати причини накладення вето всій Генеральній Асамблеї. Рада Безпеки також має краще відображати сучасні глобальні реалії та охоплювати більшу географію різних позицій, вважає постпред США.

Читайте також: Радбез ООН не спромігся зреагувати на війну в Україні через право вето росії - Пан Гі Мун

«Ми не повинні захищати нежиттєздатний і застарілий статус-кво», - додала дипломатка, пояснивши, що необхідно «досягти консенсусу в питанні розумних пропозицій щодо розширення членства в Раді Безпеки».

Томас-Грінфілд також повідомила, що на початку роботи 77-ї Генеральної Асамблеї цього місяця вона спільно з президентом Байденом і держсекретарем Блінкеном планують провести широкі консультації щодо реформування Ради Безпеки та інших органів ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-