Радбез ООН

03 жовтня 2023

26 вересня 2023


На Заході немає відчуття втоми від війни - Бербок

Ставлення країн у світі до російської війни проти України значно змінилося, оскільки вони розуміють, що ця війна стосується не лише миру в Європі, а й самих принципів Статуту ООН, вважає міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

23 вересня 2023

22 вересня 2023


Президент Євроради запропонував обмежити право вето на рішення Радбезу ООН

Можливість Росії безкарно зловживати своїм правом вето, блокує роботу усієї системи ООН у прийнятті найважливіших рішень щодо світової безпеки й стабільності, тож для повернення дієздатності цієї інституції ЄС пропонує внести відповідні зміни до Хартії ООН.

21 вересня 2023


Притягнення РФ до відповідальності визначатиме майбутнє світу - Президент Естонії

Росія веде жорстоку війну на знищення України, керуючись лише своїми неоімперіалістичними прагненнями, тож від того, як саме завершиться ця війна, і чи будуть загарбники притягнуті до відповідальності за свої злочини, залежить майбутнє усього світу.


Польща підтримує створення спецтрибуналу щодо РФ та механізму відшкодування збитків

Варшава підтримує створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії з боку РФ і прагне створити відповідний механізм для відшкодування збитків і компенсації втрат, завданих Росією.

20 вересня 2023


Жодна країна не може бути справді нейтральною до війни в Україні - Петр Павел

Остаточна перемога України означатиме перемогу верховенства закону й поваги до інших, тоді як її поразка дозволила б узяти гору беззаконній жорстокості, тому жодна країна не може бути справді нейтральною до цього конфлікту.


Президент Естонії: Рада Безпеки ООН залишається заручником агресора

Переважна більшість членів ООН проголосували за справедливий мир для України та захист Статуту, ухваливши відповідні резолюції Генасамблеї, однак Рада Безпеки залишається заручником агресора, вважає президент Естонії Алар Каріс.


Війна Росії спрямована на зміцнення «верховенства безправ’я» у світі – Японія в ООН

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда назвав війну РФ проти України чинником, який посилює «верховенство безправ’я» в усьому світі, та закликав до негайного припинення агресії і встановлення миру на принципах Статуту ООН.


ООН має поєднати зусилля для досягнення справедливого та стійкого миру в Україні - президент Болгарії

Генеральна Асамблея ООН має поєднати зусилля з пошуку шляхів для відновлення справедливого та стійкого миру в Україні на основі основоположних принципів Хартії Організації.


Голова Радбезу ООН: Боротьба України – справа кожного, хто прагне жити у світі вільних і рівних націй

Прем’єр-міністр Албанії, голова Радбезу ООН Еді Рама вважає, що боротьба України проти загарбницької агресії РФ є справою кожного, хто прагне жити у світі вільних і рівних народів.


Президент України вітає пропозиції розширити представництво націй в Радбезі ООН

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вітає пропозиції різних лідерів розширити представництво націй в Раді безпеки - коло постійних членів Ради безпеки має відображати сучасність.  


Голова Радбезу ООН поставив на місце Небензю, який обурився, що Зеленський виступає першим

Росія обурилася порядком виступів учасників засідання Ради Безпеки ООН, у якому бере участь Президент Володимир Зеленський, проте прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, який головує на Радбезі, жорстко відповів постпреду Росії при ООН Василю Небензі. 


Австрія виступає за реформу Радбезу ООН

Федеральний президент Австрії Александер Ван дер Беллен та міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг виступили за реформу Ради Безпеки ООН, нинішня структура якої була створена в результаті Другої світової і більше не відповідає реаліям сучасного світу.


Сьогодні Зеленський візьме участь у відкритих дебатах Радбезу ООН щодо України

У середу Президент України Володимир Зеленський візьме учать у відкритих дебатах Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй на тему «Дотримання принципів та цілей Статуту ООН через ефективну багатосторонність: підтримання миру та безпеки України».

19 вересня 2023

18 вересня 2023


Жодна з названих США країн не погодиться стати постійним членом Радбезу ООН без права вето - Єльченко

Колишній постійний представник України при ООН Володимир Єльченко прогнозує, що названі США нові країни-потенційні постійні члени Ради безпеки ООН не погодяться на це без права вето.

17 вересня 2023


Євросоюз на Генасамблеї ООН підтримає Україну й закличе до реформи Радбезу - Боррель

Наступного тижня на Генасамблеї ООН Євросоюз скористається нагодою, аби ще раз наголосити на непохитній підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокуються Росією.

14 вересня 2023

12 вересня 2023


Україна закликала Радбез ООН уважно стежити за переговорами між РФ та Північною Кореєю

Україна закликала Раду Безпеки ООН уважно стежити за домовленостями між Росією та Північною Кореєю щодо постачання зброї та вжити заходів "для захисту власних рішень" у разі підтвердження порушень санкційних режимів.


Британія - про переговори Кремля з КНДР: Росія демонструє неприховане лицемірство

Москва скликала засідання Радбезу ООН для засудження військової допомоги Україні у той час, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Росії для можливих переговорів про поставку зброї РФ.

11 вересня 2023

08 вересня 2023

07 вересня 2023


Радбез ООН обговорить псевдовибори на окупованих територіях України

Рада безпеки ООН обговорить у п’ятницю ситуацію на тимчасово окупованих територіях України у зв’язку зі спробою Росії провести в захоплених районах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей так звані місцеві вибори.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-