
Радбез ООН схвалив відправку іноземних військових на Гаїті
Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, яка започатковує багатонаціональну місію із підтримки безпеки на Гаїті.
03 жовтня 2023
Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, яка започатковує багатонаціональну місію із підтримки безпеки на Гаїті.
26 вересня 2023
Австралія підтримує розширення складу Ради безпеки ООН з метою покращення її репрезентативності.
Ставлення країн у світі до російської війни проти України значно змінилося, оскільки вони розуміють, що ця війна стосується не лише миру в Європі, а й самих принципів Статуту ООН, вважає міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Право вето постійних членів Ради Безпеки ООН - це пережиток минулого й має бути скасоване.
23 вересня 2023
Австралія підтримала вимогу Президента України Володимира Зеленського позбавити Росію права вето в Раді безпеки ООН і закликала до подальших реформ органу.
22 вересня 2023
Вірменія звернулася до Ради безпеки ООН із пропозицією направити миротворчий контингент ООН у Нагірний Карабах.
Можливість Росії безкарно зловживати своїм правом вето, блокує роботу усієї системи ООН у прийнятті найважливіших рішень щодо світової безпеки й стабільності, тож для повернення дієздатності цієї інституції ЄС пропонує внести відповідні зміни до Хартії ООН.
21 вересня 2023
Європейський Союз спонукає Китай долучитися до глобальних зусиль з примусу Росії до миру.
Росія веде жорстоку війну на знищення України, керуючись лише своїми неоімперіалістичними прагненнями, тож від того, як саме завершиться ця війна, і чи будуть загарбники притягнуті до відповідальності за свої злочини, залежить майбутнє усього світу.
Варшава підтримує створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії з боку РФ і прагне створити відповідний механізм для відшкодування збитків і компенсації втрат, завданих Росією.
20 вересня 2023
Остаточна перемога України означатиме перемогу верховенства закону й поваги до інших, тоді як її поразка дозволила б узяти гору беззаконній жорстокості, тому жодна країна не може бути справді нейтральною до цього конфлікту.
Переважна більшість членів ООН проголосували за справедливий мир для України та захист Статуту, ухваливши відповідні резолюції Генасамблеї, однак Рада Безпеки залишається заручником агресора, вважає президент Естонії Алар Каріс.
Росія свідомо вибрала шлях війни, а не дипломатії, її мовчання на заклики до справедливого миру є дуже промовистим.
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда назвав війну РФ проти України чинником, який посилює «верховенство безправ’я» в усьому світі, та закликав до негайного припинення агресії і встановлення миру на принципах Статуту ООН.
Генеральна Асамблея ООН має поєднати зусилля з пошуку шляхів для відновлення справедливого та стійкого миру в Україні на основі основоположних принципів Хартії Організації.
Прем’єр-міністр Албанії, голова Радбезу ООН Еді Рама вважає, що боротьба України проти загарбницької агресії РФ є справою кожного, хто прагне жити у світі вільних і рівних народів.
Потрібна система превенції агресій через раннє реагування на дії, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету держав.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що вітає пропозиції різних лідерів розширити представництво націй в Раді безпеки - коло постійних членів Ради безпеки має відображати сучасність.
Росія обурилася порядком виступів учасників засідання Ради Безпеки ООН, у якому бере участь Президент Володимир Зеленський, проте прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, який головує на Радбезі, жорстко відповів постпреду Росії при ООН Василю Небензі.
Федеральний президент Австрії Александер Ван дер Беллен та міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг виступили за реформу Ради Безпеки ООН, нинішня структура якої була створена в результаті Другої світової і більше не відповідає реаліям сучасного світу.
У середу Президент України Володимир Зеленський візьме учать у відкритих дебатах Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй на тему «Дотримання принципів та цілей Статуту ООН через ефективну багатосторонність: підтримання миру та безпеки України».
19 вересня 2023
Президент України наголошує, що Організація Обʼєднаних Націй сама визначає формат своїх заходів.
18 вересня 2023
Колишній постійний представник України при ООН Володимир Єльченко прогнозує, що названі США нові країни-потенційні постійні члени Ради безпеки ООН не погодяться на це без права вето.
17 вересня 2023
Наступного тижня на Генасамблеї ООН Євросоюз скористається нагодою, аби ще раз наголосити на непохитній підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокуються Росією.
14 вересня 2023
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у загальних дебатах на сесії Генеральної Асамблеї ООН під час тижня високого рівня, що відбудеться у Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН з 19 по 25 вересня.
12 вересня 2023
Україна закликала Раду Безпеки ООН уважно стежити за домовленостями між Росією та Північною Кореєю щодо постачання зброї та вжити заходів "для захисту власних рішень" у разі підтвердження порушень санкційних режимів.
Москва скликала засідання Радбезу ООН для засудження військової допомоги Україні у той час, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Росії для можливих переговорів про поставку зброї РФ.
11 вересня 2023
Російська Федерація затребувала проведення у вівторок, 12 вересня, засідання Ради Безпеки ООН для обговорення постачань західної зброї Україні.
08 вересня 2023
Росія далека від того, щоб прислухатися до позиції міжнародної спільноти й вивести свої війська з України і продовжує провокації, організовуючи псевдовибори на тимчасово окупованих територіях.
07 вересня 2023
Рада безпеки ООН обговорить у п’ятницю ситуацію на тимчасово окупованих територіях України у зв’язку зі спробою Росії провести в захоплених районах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей так звані місцеві вибори.