Польща офіційно звернеться до Німеччини з вимогою про виплату воєнних репарацій

Польща офіційно звернеться до Німеччини з вимогою про виплату воєнних репарацій

Укрінформ
Варшава офіційно звернеться до Берліна з вимогою про виплату воєнних репарацій за завдану Польщі шкоду під час Другої світової війни.

Про це заявив у четвер лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський перед презентацією у Варшаві рапорту про втрати, яких зазнала Польща внаслідок агресії та німецької окупації під час Другої світової війни.

“Сьогодні на Королівському замку у Варшаві буде остаточно ухвалено та оголошено рішення про те, що Польща звернеться (до Німеччини – ред.) про виплату воєнних репарацій, про відшкодування за все, що німці зробили в Польщі протягом 1939 - 1945 років”,- заявив Качинський.

Читайте також: Польща очікує від нового уряду ФРН переговорів про репарації за Другу світову

Він визнав, що очікує негативної реакції німецької влади на це рішення. Втім, підкреслив він, за такі справи часом треба боротися багато років.

“Ми не обіцяємо швидкого успіху. Ми лише кажемо, що це - польський обов’язок, це - усунення певного недоліку, певної прогалини у нашій діяльності як суверенної держави. І ми, нарешті, повідомляємо про те, про що треба було повідомити вже давно”, - підкреслив Качинський.

Читайте також: Дуда у річницю початку Другої світової закликав світ зупинити російський імперіалізм

У презентації рапорту, крім Качинського, беруть участь прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, маршалок Сейму РП Ельжбєта Вітек, політики, експерти, активісти та представники ЗМІ. У Польщі над цим рапортом упродовж п’яти років працювала група експертів на чолі з депутатом PiS Аркадіушем Мулярчиком.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-