ООН опублікувала довгоочікувану доповідь про становище уйгурів у Китаї

ООН опублікувала довгоочікувану доповідь про становище уйгурів у Китаї

Укрінформ
Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет опублікувала довгоочікувану доповідь про поводження Китаю з уйгурами та іншими мусульманськими меншинами в автономному регіоні Сіньцзян.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на CNN.

У доповіді робиться висновок про серйозні порушення прав людини в регіоні у зв'язку із «застосуванням Пекіном контртерористичних і антиекстремістських стратегій», спрямованих проти уйгурських та інших - переважно мусульманських - громад.

«Твердження про випадки катувань або жорстокого поводження, включаючи примусове лікування та несприятливі умови утримання під вартою, заслуговують довіри, як і твердження про окремі випадки сексуального та гендерного насильства», - ідеться в документі.

Зазначається, що доповідь оприлюднено в останній день перебування Бачелет на посаді.

Китай виступав проти її публікації. Представництво КНР при ООН у Женеві заявило, що доповідь ґрунтується на «дезінформації та брехні» і «спотворено» представляє закони й політику Китаю.

Читайте також: Журналісти опублікували фото уйгурів, яких тримають у китайських «таборах перевиховання»

«Усі етнічні групи, включаючи уйгурів, є рівноправними членами китайської нації. Сіньцзян вживає заходів для боротьби з тероризмом і екстремізмом відповідно до закону, ефективно стримуючи численні випадки терористичної діяльності», - ідеться в коментарі китайського представництва.

Доповідь з'явилася через чотири роки після того, як Комітет з прав людини ООН звернув увагу на «достовірні повідомлення» про те, що понад 1 млн уйгурів та інших представників мусульманських меншин у Сіньцзяні опинилися в табори для «перевиховання».

Читайте також: Байден запровадив нові санкції проти Китаю за переслідування уйгурів

Китай спочатку заперечував існування таких таборів, а потім заявив, що створив «центри професійної освіти та підготовки» як засіб боротьби з «екстремізмом». Пекін назвав звинувачення в порушенні прав, геноциді та примусовій праці в регіоні «брехнею століття».

У травні Бачелет здійснила візит до Китаю - це була перша за 17 років офіційна поїздка вищої посадової особи ООН з прав людини в КНР. Тоді вона заявила, що уряд запевнив її, ніби система «центрів професійної освіти й підготовки» була демонтована.

Фото: Peter Parks/AFP/Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-