Нацменшини

12 листопада 2021

28 вересня 2021

21 вересня 2021


Підготовка до засідання комісії з нацменшин: представник МЗС Угорщини прибув до Києва

Уповноважений міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань розвитку політики сусідства Ференц Калмар прибув до Києва для підготовки засідання українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин.

22 липня 2021

18 липня 2021


Закон про національні спільноти зруйнує базові меседжі Кремля — Арестович

Ухвалення в майбутньому закону про національні спільноти, як і вже прийнятий Закон "Про корінні народи України", руйнують твердження Кремля, що в Україні порушуються права "різних громадян, різних культур, різних мов". 

14 липня 2021


Експерт вважає, що чинний закон про нацменшини морально застарів

Чинний закон про національні меншини, який діє в Україні, морально застарів і не відповідає міжнародним нормам, тому ініціатива Президента Володимира Зеленського про ухвалення нового законопроєкту про національні спільноти є своєчасною.

12 липня 2021


Україна не проти угорської допомоги Закарпаттю, якщо її погоджуватимуть із Києвом

Україна не заперечує проти реалізації Угорщиною програм підтримки національної меншини на Закарпатті, однак вимагає при цьому дотримання вимог чинного законодавства і повної прозорості щодо походження грантових коштів, процедур їх отримання та цілей використання.

21 червня 2021

10 червня 2021


Кулеба вважає, що Путіну варто перейматися корінними народами РФ, а не українськими законопроєктами

Керівництву Росії варто зайнятися забезпеченням прав національних меншин і корінних народів Російської Федерації, а не маніпуляціями стосовно українських законодавчих ініціатив, які цілком відповідають міжнародному праву.

27 травня 2021


Роми є найбільш соціально вразливою нацменшиною у Європі - Денісова

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає необхідним створення міжнародної платформи для обміну найкращими практиками інтеграції осіб ромського походження у всіх країнах Європи.

21 травня 2021

13 травня 2021


Кулеба і Сіярто домовились продовжити діалог про освіту і нацменшини

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто домовилися продовжити діалог з питань освіти і національних меншин на основі дотримання українського законодавства.

22 квітня 2021


Права людини та нацменшин: Україна запевнила США у дотриманні зобов'язань

Українська влада докладає консолідованих зусиль щодо вдосконалення відповідної законодавчої бази та виконання міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та забезпечення прав нацменшин.

08 квітня 2021

17 березня 2021

09 березня 2021


Кулеба очікує ефективної реакції ОБСЄ на порушення прав нацменшин в окупованих Криму та ОРДЛО

Глава МЗС України Дмитро Кулеба очікує, що новому Верховному комісару ОБСЄ у справах нацменшин Кайрату Абдрахманову вдасться підвищити ефективність реагування організації на порушення прав нацменшин в окупованих Росією Криму та ОРДЛО.

19 лютого 2021


Україна має врегулювати правовий статус нацменшин - Зеленський

Україна як держава проявляє повагу до традицій і культурних цінностей осіб, які належать до національних меншин, що живуть на її території, і повинна ухвалити новий закон, який врегулює захист їхньої самобутності та рівноправності.

02 лютого 2021


У Союзі українців Румунії відстоюють право української меншини на доступ до освіти рідною мовою

Депутат румунського парламенту і голова Союзу українців Румунії (СУР) Микола-Мирослав Петрецький звернувся до міністра освіти Румунії Соріна Кимпяну з приводу, зокрема,  зменшення кількості класів з українською мовою викладання в кількох освітніх закладах країни.

20 січня 2021

10 грудня 2020


Новий голова Закарпатської ОДА каже, що опікуватиметься безпекою нацменшин

Новий голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков під час першого засідання Берегівської міської ради нового скликання заявив, що готовий до співпраці з депутатами та запевнив у гарантуванні безпеки нацменшин.

01 грудня 2020


Аваков обіцяє викрити провокаторів, які погрожували українцям угорського походження

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оприлюднив заяву щодо публікації відео із погрозами на адресу українських громадян угорського походження та пообіцяв жорстко карати провокаторів та екстремістів.

10 листопада 2020

07 листопада 2020


Більшість закарпатців хочуть бути у складі України та вчитися українською

За даними опитування настроїв місцевих мешканців та представників нацменшин на Закарпатті 49% вважають ситуацію в регіоні благополучною. Понад 50% громадян бачать Закарпаття лише у складі України.

22 вересня 2020

10 липня 2020


Фоменко обговорила з держсекретарем МЗС Румунії права нацменшин

Заступниця міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко та державний секретар МЗС Румунії Дануц Себастьян Некулеєску обговорили актуальні питання українсько-румунських взаємин щодо захисту прав національних меншин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-