Росія вийшла з європейської конвенції про захист нацменшин
Росія вийшла із європейської рамкової конвенції про захист національних меншин.
14 серпня 2024
Росія вийшла із європейської рамкової конвенції про захист національних меншин.
22 липня 2024
Для осіб російської національної меншини немає жодних обмежень, крім тих, що обумовлені війною.
20 червня 2024
Українські та угорські науковці й освітяни планують розпочати серйозний діалог про історичне минуле і сучасний стан та перспективи українсько-угорського добросусідства.
07 червня 2024
Національні меншини хочуть тільки перемоги України у відбитті російської агресії та, як і українці, захищають її незалежність.
Діалог між урядом Угорщини й Офісом Президента України щодо питання націнальних меншин триває. У його межах Україна не має жодних червоних ліній.
Україна після отримання статусу кандидата на членство в ЄС оновила законодавчу базу щодо національних меншин, і зараз вона відповідає міжнародним стандартам у галузі прав людини.
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина анонсувала “достатньо позитивну” оцінку Єврокомісії щодо виконання Україною необхідних для початку перемовин про вступ до ЄС політичних критеріїв, зокрема у сфері прав нацменшин.
28 березня 2024
У Росії після нападу на підмосковний концертний зал «Крокус Сіті Холл» посилилася антимігрантська риторика, що загрожує перерости у міжетнічну ворожнечу всередині РФ.
11 березня 2024
Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску позитивно оцінила імплементацію змін до українського законодавства у сфері захисту прав національних меншин (спільнот).
02 березня 2024
Міністерство освіти і науки розробило Дорожню карту створення умов для підвищення якості навчання державною мовою та мовами корінних народів і національних меншин (спільнот) у закладах загальної середньої освіти України на 2023-2027 роки.
20 лютого 2024
На Закарпатті створюють ініціативну групу нацменшин, її мета - об’єднати зусилля органів держвлади та представників етнічних спільнот регіону для забезпечення дотримання їхніх прав і розв'язання нагальних питань.
09 лютого 2024
Кабінет Міністрів ухвалив методологію використання мов національних меншин там, де вони традиційно та компактно проживають.
02 лютого 2024
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) впритул зайнятися проблематикою національних меншин у "в'язниці народів" – Росії.
01 лютого 2024
Україна продовжує вносити зміни до законодавства, ухвалення яких було в переліку умов для початку переговорів про вступ до ЄС
30 січня 2024
В Ужгороді керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, глава МЗС Дмитро Кулеба й міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто провели зустріч із лідерами угорської громади Закарпаття та представниками церков.
29 січня 2024
Під егідою Міністерств закордонних справ України і Угорщини буде створено спеціальну комісію, яка протягом десяти днів представить на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння остаточного вирішення спірних питань щодо прав нацменшин.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на спільному з українським колегою Дмитром Кулебою та керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком брифінгу за підсумками переговорів в Ужгороді, передає кореспондент Укрінформу.
12 січня 2024
На Одещині 13 шкіл відмовилися від терміна «молдовська мова» та перейшли на румунську як офіційну мову ЄС.
23 грудня 2023
Щороку Укрінформ підбиває підсумки законотворчості депутатів. Які закони найбільш резонували у воюючій Україні
13 грудня 2023
Як влада та опозиція, мобілізувавшись, прийняли резонансний закон, необхідний для вступу в ЄС
Що говорять на Закарпатті після того, як депутати Верховної Ради проголосували за закон про нацменшини
12 грудня 2023
Керівники дипломатичних місій країн ЄС відвідали Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ та Берегівський ліцей імені Лайоша Кошута.
11 грудня 2023
Керівників дипломатичних місій країн-членів ЄС ознайомили з етнічним складом Закарпатської області.
В Україні близько 20% населення складають національні меншини.
Поширені деякими угорськими представниками чутки про нібито «жахливі переслідування» угорської громади на Закарпатті є великим фейком, що не витримує жодної перевірки реальністю.
Росія намагається використати національні меншини проти інтересів України, тож українцям потрібно гуртуватися та зберігати єдність і взаємоповагу.
11 грудня об 11:00 відбудеться пресконференція на тему: «Спеціальний проєкт. Марафон: «Ми різні, ми рівні, ми єдині» – як національні меншини (спільноти) та корінні народи України протистоять російській агресії».
10 грудня 2023
Світовий конгрес українців (СКУ) привітав ухвалення Верховною Радою та підписання Президентом України Володимиром Зеленським змін до закону щодо прав національних меншин.
08 грудня 2023
Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.
Верховна Рада України ухвалила в цілому внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.
реклама