Журналісти опублікували фото уйгурів, яких тримають у китайських «таборах перевиховання»

Журналісти опублікували фото уйгурів, яких тримають у китайських «таборах перевиховання»

Укрінформ
Міжнародні журналісти оприлюднили тисячі поліцейських файлів з «таборів перевиховання» для уйгурів у Китаї, з яких вперше вдалося побачити фото допитів та утримання в'язнів китайської влади.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на громадське.

Завдяки масштабному витоку даних Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) отримав тисячі фото, документів, електронних таблиць та навіть промов китайських посадовців, які дають уявлення про масштаби кампанії Пекіна з ув'язнення уйгурів та інших етнічних груп у північно-західному китайському регіоні Сіньцзян. Усі дані об'єднали в один проєкт — «Файли поліції Сіньцзяна».

Читайте також: Китай дозволив делегації ООН відвідати Сіньцзян, де тривають переслідування уйгурів

Розслідувачі отримали понад 2,8 тисячі фото затриманих людей, тисячі особистих записів та записів про ув'язнених, інструкції для поліції та інші документи.

В особових справах людей є їхні фото, що дає змогу побачити обличчя тисяч затриманих уйгурів: жінок, чоловіків та навіть підлітків.

Попри заяви Китаю, що у цих таборах уйгурів ізолюють «з метою освіти», на деяких фото для особових справ видно охоронців з дубинками. У самих справах затриманим прописують «екстремізм», відвідування «проблемних країн», виявлення «сильних релігіозних поглядів» тощо. Фото надійшли, зокрема, з бюро громадської безпеки китайських округів Конашехер і Текеш у Сіньцзяні, де більшість населення є мусульманами.

Читайте також: Україна не депортуватиме активіста з Китаю, який утік від переслідувань

Окрім того, серед файлів: фото допитів затриманих, навчань поліції щодо запобігання втечі в'язнів тощо.

У внутрішніх поліцейських протоколах з цього витоку даних описується озброєння охорони на всіх ділянках таборів, розміщення кулеметів та снайперських гвинтівок на сторожових вежах, а також заклики китайських посадовців стріляти на ураження у разі втечі затриманих. Для «учнів» цих таборів обов'язкові пов'язки на очі та наручники під час переведення між установами або навіть до лікарні.

Читайте також: Twitter заблокував тисячі фейкових акаунтів з китайською пропагандою

Першим ці файли отримав дослідник Адріан Зенц з американського «Меморіального фонду жертв комунізму», щодо якого Китай запровадив санкції за його дослідження у Сіньцзяні. Зенц поділився документами з групою з 14 медіаорганізацій. Як зазначається, вони датуються 2017-2018 роками.

Нагадаємо: казахи і уйгури, які виїхали з Сіньцзяну в Казахстан і Туреччину після звільнення з так званих «таборів політичного перевиховання», назвали ці установи в’язницями, де люди зазнають жорстокого поводження й ідеологічної обробки з метою асиміляції і з тим, щоб вони відмовилися від своєї культури і мови. Авторитетні правозахисні організації й експерти повідомляли про масове використання в Сіньцзяні примусової праці представників тюркських національних груп, розлучення сімей, насильницький контроль народжуваності, тортури й інші репресії.

Китай заперечує ці звинувачення. Пекін визнав наявність «таборів», але китайська влада називає їх «центрами професійного навчання», створеними з метою боротьби з «тероризмом» і «екстремізмом».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-