Росія відмовилася брати участь у скликаній Україною зустрічі в ОБСЄ

Росія відмовилася брати участь у скликаній Україною зустрічі в ОБСЄ

Укрінформ
У Росії заявили, що не збираються брати участь у консультаціях в ОБСЄ, скликаних Україною через відсутність відповіді Москви на запит щодо механізму зменшення ризиків.

Як повідомляє Укрінформ, про це повідомляється на Телеграм-каналі ТАРС.

"РФ повідомила ОБСЄ про те, що не братиме участі в консультаціях, які скликає Україна", - сказав глава російської делегації на переговорах у Відні з питань військової безпеки і контролю над озброєннями Костянтин Гаврилов.

При цьому він заявив, що Росія "не веде військової діяльності, що потребує повідомлення по Віденського документу".

Як повідомлялося, ініційовані Україною консультації відбудуться 15 лютого о 16:00 за Києвом.

Україна 11 лютого активувала механізм зниження ризиків ОБСЄ, РФ мала дати відповідь протягом 48 годин. У зв'язку з її відсутністю Україна 13 лютого скликала зустріч з РФ та всіма державами-учасницями протягом наступних 48 годин для обговорення посилення та переміщення військ РФ уздовж українського кордону та у тимчасово окупованому Криму.

Читайте також: Лавров назвав цікавою пропозицію Польщі щодо діалогу з безпеки в ОБСЄ

Раніше, 9 лютого, механізм зниження ризиків Віденського документа ОБСЄ активували країни Балтії, звернувшись до Білорусі через її масштабні спільні з РФ військові навчання.

Росія накопичує військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо кордонів. Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США та НАТО, яким висуває ультиматум з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід та відмову країн Північноатлантичного союзу від своєї політики безпеки. У разі відмови Заходу прийняти такі російські «пропозиції» кремлівська влада публічно погрожує застосувати заходи «військового та військово-технічного характеру».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-