Євросоюз нагадав Росії: Поняттю «сфери впливу» немає місця у XXI сторіччі

Євросоюз нагадав Росії: Поняттю «сфери впливу» немає місця у XXI сторіччі

Заява
Укрінформ
Євросоюз закликає Росію до діалогу без ультиматумів та рішуче відкидає поняття "сфери впливу", яке намагається просувати Москва.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

"Діалог відповідно до ключових принципів, які лежать в основі європейської безпеки, є способом покращити безпекову ситуацію та захистити мир і стабільність на нашому континенті. Таких зусиль слід докладати сумлінно, а не в атмосфері ескалаційної риторики та ультиматумів. Поняттю "сфер впливу" немає місця у XXI столітті", - зазначається у заяві.

У ЄС наголошують, що європейська безпека є неподільною: "У цьому контексті Євросоюз засуджує продовження агресивних дій і погроз Росії щодо України та закликає РФ до деескалації, дотримання міжнародного права та конструктивної участі в діалозі через чинні міжнародні механізми".

Читайте також: ЄС не сприймає жодних вимог Росії щодо майбутнього України – єврокомісар

Основні принципи, на яких будується європейська безпека, закріплені у Статуті ООН та установчих документах ОБСЄ, включаючи Гельсінський заключний акт та Паризьку хартію, нагадується у заяві. "Вони включають, зокрема, суверенну рівність і територіальну цілісність держав; недоторканність кордонів; утримання від погроз силою або її застосування; свободу держав обирати або змінювати власні заходи безпеки. Ці принципи не підлягають ані обговоренню, ані перегляду чи перетлумаченню. Їх порушення Росією є перешкодою для спільного неподільного простору безпеки в Європі й загрожує миру та стабільності на нашому континенті", - заявили у ЄС.

Також наголошується, що будь-яка подальша військова агресія Росії проти України матиме серйозні наслідки та велику ціну для Москви: "Це включає широкий спектр секторальних та індивідуальних обмежувальних заходів".

Читайте також: Кулеба обговорив з Боррелем підготовку санкцій проти Росії

Крім того, у ЄС указали на готовність "брати участь у зміцненні наявних механізмів для забезпечення військової прозорості та передбачуваності, а також підтримувати зусилля щодо контролю над озброєннями, зокрема в рамках ОБСЄ".

"У зв’язку з цим ми закликаємо Росію до конструктивної співпраці", - підсумували в ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-