Росію та Китай не допустять до будівництва блоку АЕС у Чехії – Земан підписав закон

Росію та Китай не допустять до будівництва блоку АЕС у Чехії – Земан підписав закон

Укрінформ
Президент Чехії Мілош Земан підписав у понеділок низку законів, серед яких документ, яким російським та китайським компаніям забороняється брати участь у тендері на добудову АЕС «Дуковани».

Про це повідомляється на сайті глави держави, передає Укрінформ.

Законом про заходи щодо переходу Чеської Республіки на низьковуглецеву енергію та змінами до закону про підтримувані джерела енергії передбачено, що республіка може використовувати ядерні технології лише тих країн, які приєдналися до Міжнародної угоди про державні закупівлі під егідою СОТ, від 1996 року. Росія і КНР в їх число не входять.

Міністерство промисловості і торгівлі не зможе укласти угоду про закупівлю електроенергії, якщо це поставить під загрозу безпеку, суверенітет, енергетичну безпеку, довгострокову стабільність поставок енергоносіїв, або інші важливі інтереси республіки. Отже єдиними компаніями, які можуть взяти участь тендері, є французька EDF, південнокорейська KHNP та Westingouhe зі США, йдеться у повідомленні.

Тендер має бути офіційно оголошений, коли почне працювати новий уряд після парламентських виборів у жовтні.

Читайте також: Глава МЗС Чехії заявив про спробу Кремля розділити Європу

Як повідомлялось, модель фінансування нового ядерного блоку АЕС на суму близько 6 мільярдів була затверджена урядом Чехії минулого року.

Компанія, яка виграє тендер, буде зобов’язана максимально використовувати чеських постачальників та тримати стабільну і низьку ціну на електроенергію.

Уряд Чехії вирішив не запрошувати російську компанію «Росатом» до тендеру ще у квітні, після скандалу навколо причетності російської спецслужби ГРУ до вибухів на складах боєприпасів на сході республіки у 2014 році та взаємного скорочення штату посольств обох країн.

Рішення щодо Китаю пов’язане також з міркуваннями безпеки.

Фото: oenergetice.cz

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-