ПАРЄ вимагає від Росії виконати рішення ЄСПЛ та звільнити Навального

ПАРЄ вимагає від Росії виконати рішення ЄСПЛ та звільнити Навального

Резолюція
Укрінформ
ПАРЄ вимагає від російського владного режиму виконати рішення Європейського суду з прав людини та негайно звільнити опозиційного політика Олексія Навального.

Про це йдеться в ухваленій 22 квітня резолюції ПАРЄ, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Асамблея вітає пріоритетність Комітету міністрів Ради Європи (інший статутний орган – ред.) у контролі виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Навальний проти Росії». ПАРЄ звертається до Комітету міністрів, щоб застосувати усі засоби, передбачені у ст. 46 Європейської конвенції з прав людини задля забезпечення швидкого виконання цього рішення, особливо щодо негайного звільнення Навального», - йдеться у резолюції.

Читайте також: Не Навальним єдиним: у ПАРЄ нагадали про українських політв'язнів у Росії

У документі нагадується, що у лютому 2021 року ЄСПЛ застосував тимчасовий захід з вимогою до російського уряду негайно звільнити Навального, беручи до уваги ризик для його життя, а також обставини цього ув'язнення.

У резолюції також міститься заклик до російської сторони продовжити співпрацю з Радою Європи у справі Навального, а також щодо проведення неупередженого розслідування його отруєння бойовою хімічною речовиною із групи «Новічок».

Як відомо, нинішня конституція РФ передбачає перевагу національного права над міжнародним, а тому дозволяє російському уряду не виконувати рішення міжнародних судових інстанцій, включаючи Європейський суд з прав людини. Це є порушенням міжнародних зобов'язань Росії, включаючи статут Ради Європи, що є неприпустимим для члена цієї міжнародної організації.

Читайте також: Кількість затриманих на акціях на підтримку Навального в РФ сягнула тисячі

Як повідомлялося, 31 березня Олексій Навальний оголосив голодування в колонії. Він скаржився на болі й вимагав кваліфікованої медичної допомоги.

19 квітня Навального перевели у стаціонар обласної лікарні для засуджених, розташованої на території колонії суворого режиму у Владимирі.

Читайте також: Навального в колонії відвідали лікарі не «із системи» - омбудсмен РФ

8 квітня 79 європейських політиків від 17 країн ЄС підписали спільну заяву з вимогою до російської влади негайно допустити незалежних лікарів до Навального, а також звільнити політика з в'язниці. Відкриті листи на адресу президента РФ Володимира Путіна з вимогою допустити лікарів до Навального опублікували депутати регіональних російських парламентів і західні діячі мистецтв.

Фото: ЕРА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-