Не Навальним єдиним: у ПАРЄ нагадали про українських політв'язнів у Росії

Не Навальним єдиним: у ПАРЄ нагадали про українських політв'язнів у Росії

Укрінформ
У Парламентській асамблеї Ради Європи нагадали, що опозиційний політик Олексій Навальний – не єдиний, хто страждає в ув'язненні російського владного режиму.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, це питання порушив у своєму виступі під час дебатів 22 квітня щодо арешту та ув'язнення Навального представник української делегації в ПАРЄ Дмитро Наталуха, який представляв політичну групу європейських консерваторів.

«Справа Навального не є першою, і я застерігаюся, не останньою, якщо демократичне співтовариство не вживатиме заходів. Навальний – це лише уособлення багатьох інших справ», - заявив народний депутат.

Читайте також: Під час акцій на підтримку Навального поліція застосовує невиправдану жорстокість

Наталуха нагадав, що нині на території Росії, в окупованому Криму та в ОРДЛО протиправно ув’язненні сотні українських громадян, які також мають серйозні проблеми зі здоров'ям, не отримають доступу до медичного забезпечення, включаючи допомогу міжнародних організацій, як «Червоний хрест».

Він додав, що тема дебатів у ПАРЄ стосується не лише Навального, а «сталого і системного порушення прав людини і основоположних свобод» Росією.

Він наголосив делегатам Асамблеї на тому, що не потрібно вагатися у вживанні відносно Росії таких слів і термінів, як «пропаганда, авторитаризм, нетолерантність, акт агресії, війна, анексія, порушення прав людини».

Читайте також: Політв'язня Марченка могли етапувати в Росії без життєво необхідних ліків - дружина

Своєю чергою представник української делегації, віцепрезидент ПАРЄ Олександр Мережко наголосив, що в Росії немає верховенства права.

Народний депутат нагадав позицію російської делегації в Асамблеї, голова якої Петро Толстой вже заявив, що РФ не буде виконувати рішення Європейського суду з прав людини, де міститься вимога звільнити Навального.

Звертаючись до делегатів ПАРЄ, Мережко закликав парламентаріїв вимагати від своїх урядів посилювати тиск на Росію та розширювати санкції.

Слід відзначити, що абсолютна більшість делегатів ПАРЄ із багатьох країн-членів, які взяли участь у дебатах – окрім представників Росії – жорстко критикували російський режим та вимагали звільнити Навального.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-