Найбільше жителів Землі турбує зміна клімату — ЮНЕСКО

Найбільше жителів Землі турбує зміна клімату — ЮНЕСКО

Опитування
Укрінформ
Зміна клімату і втрата біорізноманіття найбільше турбують жителів Землі.

Про це свідчать результати проведеного ЮНЕСКО опитування «Світ у 2030 році», передає Укрінформ з посиланням на Новини ООН.

Згідно з опитуванням, 67% землян занепокоєні глобальним потеплінням і стрімким зникненням видів фауни і флори.

Друга за значимістю глобальна проблема, на думку жителів планети, - це конфлікти і насильство. На третьому місці - дискримінація і нерівність, на четвертому - брак води, продовольства і житла.

Читайте також: Генсек ООН закликає світ відмовитися від вугілля заради захисту клімату

Що стосується вирішення світових проблем, ключ до нього, на думку багатьох респондентів, - в хорошій освіті. Більшість жителів планети також думають, що для вирішення глобальних завдань необхідне міжнародне співробітництво. Однак лише 25% опитаних вірять в те, що країни зможуть домовитися одна з одною.

Експерти ЮНЕСКО також спробували з'ясувати, які сфери людського життя мають принципово змінитися в найближче десятиліття. 47% респондентів відповіли, що в світлі пандемії серйозні реформи мають відбутися в галузі освіти.

Читайте також: Земля щороку втрачає більш як 1,6 мільйона гектарів лісів - ООН

Крім того, 45% опитаних вважають, що люди повинні кардинально змінити своє ставлення до природи. Ще 40% жителів планети думають, що набагато більше уваги необхідно приділяти співробітництву в науковій галузі та обміну даними.

В опитуванні взяли участь 15 тисяч осіб, причому інтерес до нього виявили в першу чергу молоді люди - 57% респондентів на момент проведення опитування не виповнилося і 35 років.

У регіоні Східної Європи в опитуванні ЮНЕСКО взяли участь майже 2 тисячі осіб, з них 62% - жінки. Зазначається, що жителів цього регіону більше, ніж інших, турбують такі проблеми, як дезінформація та обмеження свободи слова, а також питання міграції та мобільності.

Як повідомляв Укрінформ, міжурядова науково-політична платформа з біорізноманіття та екосистем, заснована під егідою ООН, опублікувала доповідь, у якій йдеться про безпрецедентний занепад природи внаслідок людської діяльності та змін клімату.

Фото: НАСА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-