ФБР оголосило в розшук «кухаря Путіна»

ФБР оголосило в розшук «кухаря Путіна»

Укрінформ
Американське Федеральне бюро розслідувань оголосило в розшук російського бізнесмена Євгена Пригожина, близького до президента РФ: він відомий як «шеф-кухар Путіна».

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті відомства.

«ФБР оголошує винагороду розміром до 250 тисяч доларів США за відомості, які можуть привести до арешту Євгена Вікторовича Пригожина», - йдеться у повідомленні ФБР.

Бюро розшукує Пригожина за те, що в період з початку 2014 року по 16 лютого 2018 року у Вашингтоні, округ Колумбія, він ймовірно був причетним до злочинної змови, метою якої було вчинення шахрайства проти США шляхом створення умов, які послабили, створили перешкоди або підірвали законну діяльність Федеральної виборчої комісії, Міністерства юстиції США та Державного департаменту США.

Читайте також: «Кухар Путіна» просить зняти з нього євросанкціі

Зазначається, що Пригожин був основним джерелом фінансування діяльності компанії «Агентство інтернет-досліджень» (IRA), розташованого в Санкт-Петербурзі. Слідство також вважає, що Пригожин керував оперативною діяльністю компанії з втручання у політичний та виборчий процес США, включаючи придбання американського комп'ютерного серверного простору, створення сотень неіснуючих насправді віртуальних осіб та використання незаконно присвоєної ідентифікаційної інформації осіб із США.

«Метою цієї діяльності було набуття впливу на думку значної кількості американців з подальшою метою втручання у політичну систему США, зокрема у хід президентських виборів у 2016 році», - йдеться в інформації на сайті ФБР.

Як повідомлялося, 16 лютого 2018 року Федеральний окружний суд США у Вашингтоні видав ордер на арешт Пригожина після того, як йому були висунуті обвинувачення у вступі в злочинну змову з метою вчинення шахрайства проти США.

Читайте також: США ввели санкції проти мережі тролів "кухаря Путіна"

У жовтні 2020-го Євросоюз увів санкції проти Пригожина у зв’язку з фінансуванням ним діяльності російської приватної військової компанії «Вагнера» в Лівії. Пригожин також вважається менеджером і фінансистом ПВК «Вагнера», яка проводить або проводила небезпечні і дестабілізуючі операції в зарубіжних країнах, включаючи й Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-