Європарламент не погоджуватиме домовленість про Brexit будь-якою ціною

Європарламент не погоджуватиме домовленість про Brexit будь-якою ціною

Заява
Укрінформ
Домовленість із Великою Британією щодо виходу з ЄС потребує погодження з Європарламентом, який не буде схвалювати таку угоду за будь-яку ціну.

Про це після зустрічі з британським прем’єр-міністром Борисом Джонсоном заявив президент Європарламенту Девід Сассолі.

Відповідна заява оприлюднена на сайті Європейського парламенту.

«Я прийшов з певною надією почути пропозиції, які можуть просунути переговори вперед. Разом з цим вимушений зауважити, що не було досягнуто жодного прогресу», - заявив Сассолі.

Він наголосив, що Європарламент вважає найкращим варіантом упорядкований Brexit, коли Британія вийде з ЄС за угодою. Як вважалося, ця угода була погоджена з Лондоном ще торік, і це, за словами Сассолі, був текст, з який міг отримати підтримку Європарламенту. Цей документ надавав упевненості громадянам та бізнесу, а також визначав майбутні відносини між ЄС і Великою Британією. За словами президента Європарламенту, така угода залишається найкращою з усіх можливих.

Читайте також: Через “жорсткий” Brexit держборг Британії може стати найбільшим за пів століття

«Як я пояснив пану Джонсону, парламент не погодиться на домовленість за будь-яку ціну. Ми не погодимося на домовленість, яка підриватиме «Угоду доброї п’ятниці» та мирний процес у Північній Ірландії, або порушуватиме цілісність нашого єдиного ринку. Ця позиція чітко висловлена в резолюції, яку ми ухвалили у вересні», - зазначив Сассолі.

Він нагадав, що після вивчення пропозицій британського уряду щодо заміни раніше погодженого backstop (комплексу заходів для уникнення суворого кордону з Ірландією) депутати дійшли висновку, що ці нові пропозиції дуже далекі від того, з чим міг би погодитися Європарламент.

В цих умовах, зазначив президент ЄП, перед Британією залишаються відкритими два варіанти – продовження терміну виходу, або вихід без угоди.

Читайте також: Макрон сказав, коли Євросоюз прийме рішення щодо Brexit-угоди

«Стосовно продовження – Європарламент відкритий для такої можливості, якщо буде поважна причина. Але запит про таке продовження є справою Великої Британії, і не мені коментувати політичні суперечності або правові проблеми, які там обговорюються», - зауважив Девід Сассолі.

«У тому, що стосується no deal, виходу без угоди, ми чітко наголошували: це матиме дуже негативний результат. Він спричинить економічну шкоду для обох сторін, але особливо – для Британії. Він матиме дуже серйозні наслідки для острова Ірландія. Він підвищить невизначеність для бізнесу та передусім для громадян. У такому разі уряд Великої Британії нестиме зрозумілу відповідальність за no deal, - додав президент Європарламенту.

Читайте також: Джонсон попросить ЄС відкласти Brexit, якщо до 19 жовтня не буде угоди

Він висловив сподівання, що сценарію «без угоди» все ще можливо уникнути. Але якщо цього не вдасться зробити, ЄС вже вжив належних заходів, щоб підготуватися до такого результату.

«Я продовжую вірити у здоровий глузд та відповідальність, але серед друзів ми зобов'язані говорити одне одному правду», - наголосив Девід Сассолі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-