Німецький депутат: Справа моряків – лакмусовий папірець для Росії

Німецький депутат: Справа моряків – лакмусовий папірець для Росії

Ексклюзив
Укрінформ
Реакцію Росії на рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо тимчасових заходів у справі щодо незаконно захоплених 24 українських моряків і 3 кораблів можна розглядати як тест на готовність Кремля до вирішення конфліктів.

Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформу висловив представник із зовнішньополітичних питань фракції Зелених в німецькому Бундестазі Мануель Саррацин, який був присутній на оголошенні рішення Міжнародного морського трибуналу про призначення тимчасових заходів у справі Україна проти Росії.

"Двадцять чотири моряки – це лакмусовий папірець на те, чи зацікавлений Путін у мирному вирішенні війни на Донбасі і деескалації в Азовському морі", - сказав політик.

Рішення суду, оголошене в суботу, 25 травня, він назвав "хорошим і мудрим".

Політик зауважив, що суд чітко зазначив, що затримання 24 українських моряків і суден є порушенням національного суверенітету України. Якщо Росія не виконає вимоги негайно звільнити моряків, "вона продемонструє, що не лише в черговий раз порушує міжнародне право, але й не має жодного інтересу до мирного вирішення конфлікту в Україні в цілому так само, як в Азовському морі", - сказав Саррацин.

Депутат очікує, що федеральний уряд Німеччини на вищому рівні чітко дасть зрозуміти Росії, що довіра до неї в міжнародних відносинах визначатиметься, у тому числі й тим, відпустить вона моряків чи ні.

Німеччина й сама є важливою морською державою, нагадав парламентарій. Для ФРН, за його словами, також дуже важливо знати, чи поважає така країна як Росія міжнародне право. Це також у бізнес-інтересах Німеччини, підкреслив він.

На запитання, чи обговорюється в Бундестазі можливість направлення в регіон німецьких військових суден, Саррацин відповів, що такі дебати щодо військової присутності Німеччини в Азовському морі або поблизу Керченської протоки не ведуться. Але, нагадав він, НАТО помітно посилило свою присутність в Чорному морі в останні місяці, в тому числі й з огляду на події листопада 2018 року.

Читайте також: Україна вже формує міжнародний трибунал для розгляду справи моряків по суті

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

Рішення оголосив президент Трибуналу - суддя Пак Чжин Хьон. "Морський трибунал постановив… вжити наступних заходів: РФ має невідкладно звільнити українські військові судна – "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" і повернути їх під юрисдикцію України… Невідкладно звільнити 24 моряків та дозволити їм повернутися в Україну", - сказав він.

За всі рішення голосували 19 суддів, проти був один суддя - росіянин Колодкін.

Заступник глави МЗС Лана Зеркаль заявила, що "наказ Трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно".

За її словами, затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", що прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії суд в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вони утримуються в СІЗО у Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-