Україна вже формує міжнародний трибунал для розгляду справи моряків по суті

Україна вже формує міжнародний трибунал для розгляду справи моряків по суті

Укрінформ
Міжнародний трибунал з морського права буде розглядати справу українських полонених моряків по суті, бо вважає це своєю юрисдикцією. Україна вже формує склад арбітражного трибуналу.
Про це повідомляє Громадське з посиланням на Оксану Золотарьову, директорку департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України.

За її словами, у спорі України та Росії щодо агресії РФ у Керченській протоці тепер розглядатимуться дві справи: одна у Москві щодо нібито незаконного перетину кордону українськими військовими, друга — в арбітражному трибуналі щодо порушення РФ імунітету українських кораблів у відкритих водах.

«Тепер ми формуємо арбітражний трибунал відповідно до конвенції ООН з морського права, який складатиметься з 5 арбітрів, формуємо його разом з Російською Федерацією і потім він перейде до розгляду справи по суті, тобто вже буде розглядатися окремо кожне порушення і кожна дія РФ», — сказала Золотарьова.

Читайте також: Морський трибунал дав Росії серйозний сигнал - МЗС

Також вона додала, що Міжнародний трибунал чітко визначив, що військових дій з боку українців не було, тому юрисдикція трибуналу у великому спорі по цьому епізоду є.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

За всі рішення голосували 19 суддів, проти був один суддя - росіянин Колодкін.

Заступник глави МЗС Лана Зеркаль заявила, що затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", що прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії суд в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вони утримуються в СІЗО у Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-