Берлін вважає, що вихід Росії з РЄ стане ударом по захисту прав людини у країні

Берлін вважає, що вихід Росії з РЄ стане ударом по захисту прав людини у країні

Укрінформ
У Німеччині занепокоєні віддаленням Росії від Ради Європи та вважають, що вона має залишатися членом організації, оскільки це дозволить захистити її громадянське суспільство.

Про це повідомляється на сайті німецького МЗС за підсумками зустрічі міністра закордонних справ ФРН Гайко Мааса з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом у вівторок в Страсбурзі.

«Ми стурбовані тим, що Росія все далі і далі віддаляється від Ради Європи», - заявив Маас.

Він вважає, що суперечка з Росією може «різко послабити» організацію, однією з ключових функцій якої є захист прав людини в 47 державах. З іншого боку, вихід РФ з неї стане серйозним ударом по захисту прав людини в самій Росії, вважає міністр.

За словами Мааса, в інтересах Німеччини, щоб Росія залишалася повноправним членом Ради Європи, оскільки правосуддя в Європейському суді з прав людини відіграє важливу роль у захисті російського громадянського суспільства.

«Росія входить до Ради Європи з усіма правами та обов'язками», - заявив міністр.

Він підтримує зусилля з вирішення спору в Парламентській асамблеї Ради Європи. Мета їх в тому, щоб дати можливість Росії знову брати участь в цьому органі. Для Росії важливо погасити свої внески, а ПАРЄ необхідно знайти спосіб відновити право голосу Росії, заявив дипломат.

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ навесні 2014 року після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі. З 2017 року РФ не платить внески до Ради Європи. Якщо вони не будуть внесені найближчим часом, країна втрачає важливі права на участь у відповідності з правилами організації.

Читайте також: Ягланд продовжує сподіватися, що Росія залишиться у Раді Європи та ПАРЄ

Росія заявила, що готова повернутися до виплат внесків до бюджету Ради Європи, якщо ПАРЄ прийме поправки в регламент про скасування санкційних норм.

Водночас в Україні заявляють, що санкції щодо делегації Росії в ПАРЄ повинні зберігатися до повного виконання Москвою принципів Ради Європи і відновлення територіальної цілісності України.

Фото: © Thomas Trutschel/photothek.net

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-