Польща оскаржить рішення ЄС про призупинення закону про Верховний суд

Польща оскаржить рішення ЄС про призупинення закону про Верховний суд

Укрінформ
Варшава опротестовуватиме рішення Європейського суду, який 19 жовтня зобов’язав Польщу призупинити виконання закону про Верховний суд.

На цьому наголосив лідер правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський, інформує власний кореспондент Укрінформу.

“Ми члени ЄС і дотримуватимемося законів Євроосоюзу. Однак, звичайно, ми скористаємося нашим правом – правом оскаржити (рішення суду – ред.)”,- заявив Качинський.

Він додав, що це рішення є попереднім, яке перший заступник голови Європейського суду прийняв самостійно.

МЗС Польщі у Twitter повідомило, що рішення Європейського суду є “імпровізованим” і прийнято без ознайомлення з позицією Польщі. Наголошується, що рішення не є остаточним і воно буде прийнято після того, як суд ознайомиться з відповіддю Польщі на звернення Єврокомісії.

Як інформувалося, Суд ЄС позитивно розглянув звернення Єврокомісії і прийняв рішення, яким зобов’язує польську владу тимчасово призупинити виконання зміненого закону про Верховний суд Польщі.

Зокрема, суд просить відновити на посадах суддів Верховного суду, яких було звільнено відповідно до зміненого закону, а також не призначати на їхнє місце нових.

Читайте також: Суд ЄС зобов'язав Польщу "пригальмувати" скандальний закон

Таким чином, суд ЄС став на бік Єврокомісії, яка виступає за відновлення дії закону про Верховний суд РП у редакції, яка діяла до 3 квітня цього року, тобто до введення в дію нових положень про зниження пенсійного віку суддів цього суду з 70-ти до 65-ти років. Відповідно до цих змін, 27 суддів Верховного суду РП, включно з головою суду Малгожатою Герсдорф, мають піти на пенсію.

Польща не може опротестувати це рішення. Однак воно не є остаточним, оскільки через декілька тижнів у суді ЄС відбудеться засідання, на якому Єврокомісія і Польща представлять свої позиції і суд прийме остаточне рішення.

Наприкінці вересня Єврокомісія подала на Польщу до Суду ЄС. На переконання Брюсселя, закон про Верховний суд РП не відповідає законодавству Євросоюзу, порушує Договір про ЄС та підриває принципи незалежності судочинства.

У Польщі наполягають, що це рішення Єврокомісії є "політичним", і готові відстоювати своє право на зміни у законодавстві країни в Європейському суді. Відповідно до положень цього закону, президент Польщі Анджей Дуда у липні звільнив із займаної посади голову суду Герсдорф, оскільки вона за новим законом досягнула пенсійного віку і не звернулася до президента з проханням щодо продовження перебування на посаді. Герсдорф не визнає це рішення, наголошуючи, що її шестирічна каденція, відповідно до конституції країни, завершується лише в 2020 році.

10 жовтня Дуда також призначив 27 нових суддів до складу Верховного суду країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-