Центробанк Туреччини розповів, як буде рятувати ліру

Центробанк Туреччини розповів, як буде рятувати ліру

Укрінформ
Центробанк Туреччини оголосив про заходи щодо захисту фінансового ринку країни на тлі зниження курсу національного валюти.

Про це повідомляє агентство Anadolu.

"У ЦБ Туреччини повідомили про ухвалення ряду заходів щодо забезпечення фінансової стабільності і ефективної діяльності ринків", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, в рамках своїх резервів ЦБ забезпечить вітчизняним банкам всю необхідну ліквідність за нічними і денними ставками.

Окрім тижневих ставок з валютних запозичень, приватні банки зможуть отримувати валютні кредити строком на один місяць.

Ліміт банківських гарантій в іноземній валюті для операцій з турецькою лірою підвищено з 7,2 млрд до 20 млрд євро.

За необхідності оголошуватимуться тендери за довгостроковими ставками РЕПО і валютними розміщеннями з терміном погашення в 91 день.

"Банкам буде надана свобода управління гарантіями на операції в турецькій лірі залежно від видів і термінів процентних ставок. Ці зміни приведуть до зростання на 3,8 мільярда обсягу вільних банківських гарантій в турецькій лірі", - наголошується в публікації.

Поточний ліміт валютних резервів для приватних банків за необхідності може перевищити нинішні 50 мільярдів доларів, крім того, можуть бути полегшені умови їх отримання.

Центробанк Туреччини підвищив у середньому до 8 відсотків максимальну межу за зобов'язаннями в іноземній валюті.

На 400 пунктів знижені ставки за зобов'язаннями в іноземній валюті строком на 1, 2 і 3 роки.

Фінансовим структурам Туреччини будуть виділені кошти в обсязі до 10 мільярдів турецьких лір, шести мільярдів доларів і золото на 3 мільярди доларів.

Раніше в п'ятницю новий міністр фінансів Туреччини, зять Ердогана Берат Албайрак оголосив про новий економічний підхід, проте це мало допомогло турецькій лірі, яка знаходиться у вільному падінні.

Читайте також: Туреччина йде від долара, в тому числі і в розрахунках з Україною

Турецька ліра, яка цього року знецінилася на третину на тлі побоювань ширшого контролю Ердогана над економікою, в п'ятницю подешевшала ще на 18% - більше ніж в 2001 році. Це сталося на тлі заяви президента США Дональда Трампа про подвоєння митних тарифів на турецьку сталь і алюміній.

Наприкінці липня Трамп пообіцяв Туреччині "великі санкції" за затримання американського пастора. Оскільки реакції не було, минулого тижня США ввели санкції, у тому числі проти глави Мін'юсту Туреччини Абдулхаміта Гюля і міністра внутрішніх справ Сюлеймана Сойлу.

В зв'язку з цим Ердоган заявив, що дії США "завдали удару" по відносинах і досягли тієї точки, коли відновити їх майже неможливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-