Україна, Литва, Латвія і Польща підтримують територіальну цілісність Грузії

Україна, Литва, Латвія і Польща підтримують територіальну цілісність Грузії

Заява
996
Укрінформ
Україна, Латвія, Литва та Польща в 10-ті роковини російської агресії проти Грузії підтвердили непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Грузії та закликали РФ скасувати рішення про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії.

Про це йдеться у спільній заяві цих країн, опублікованій МЗС України.

"Ми, представники України, Латвії, Литви й Польщі, прибули до Грузії в пам'ять про 10-ті роковини російської військової агресії проти Грузії та підтвердили нашу непохитну підтримку грузинського суверенітету, незалежності та територіальної цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Десять років тому лідери наших країн приїжджали до Грузії - європейської держави, суверенітет якої був брутально порушений Росією, - для того, аби стати поруч з її народом”, - підкреслюється в заяві.

Її автори наголошують, що всі держави, включаючи Грузію, мають право вільно визначати свою міжнародну політику та своїх союзників. 

“Ревізіоністським державам не так легко вгодити, іще важче розраховувати на них. Десять років тому, по дорозі до Грузії, наші лідери зупинилися в українському Криму. Сьогодні повтор такого шляху вже був неможливим через анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Росією”, - зазначається в заяві.

У ній також наголошується, що Росія через 10 років років після військової агресії досі не виконала своїх зобов'язань щодо Грузії, як це було прописано в Угоді про припинення вогню від 12 серпня 2008 року. “Тому грузинські регіони Абхазія та Південна Осетія досі де факто залишаються окупованими Росією. Також продовжується повзуча анексія цих регіонів”, - констатували автори заяви.

Читайте також: Світ прокинувся: головний підсумок грузино-російської війни

У зв'язку з цим Україна, Латвія, Литва та Польща продовжують закликати Росію скасувати незаконне визнання так званої незалежності грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії для повної імплементації Угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

Також у спільній заяві 4 країн міститься заклик до міжнародної спільноти разом підтримувати Грузію та вимагати від Росії повного і невідкладного виконання своїх міжнародних зобов'язань.

Як повідомлялося, 8 серпня 2018 року виповнюється 10 років з початку прямої збройної агресії Російської Федерації проти Грузії. Нехтуючи загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, збройні сили РФ грубо порушили міжнародно визнані кордони і вторглися на суверенну територію Грузії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-