Шидло наполягає на репараціях від Німеччини: Це питання справедливості

Шидло наполягає на репараціях від Німеччини: Це питання справедливості

Укрінформ
Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло наполягає на вимогах до ФРН сплатити Польщі нові репарації за завдану під час Другої світової війни шкоду. 

Про це вона заявила в інтерв'ю інформагенції PAP, опублікованому в суботу, 9 вересня, повідомляє DW

"(Це) питання порядності та справедливості стосовно Польщі", - заявила Шидло.

За словами керівника уряду, перш ніж виносити питання виплати Німеччиною репарацій Польщі на дипломатичний рівень, слід спочатку розставити акценти у власне польській позиції. Це стосується й лав правлячої партії "Право і справедливість", наголосила Шидло. 

Крім того, за словами прем'єрки, наразі триває науковий аналіз можливого обсягу завданої шкоди.

Читайте також: Польща має вимагати репарації від Німеччини і Росії - маршалок Сейму

Шидло також вкотре виступила за "реполонізацію" приватних ЗМІ, деякі з яких перебувають у власності німецьких медіа-компаній. Вона заявила про наміри уряду "запровадити плюралізм" у медійний простір Польщі, адже, на думку Шидло, наразі його "просто не існує".

Напередодні речник уряду ФРН заявив, що Берлін відкидає вимоги Польщі щодо репарацій за Другу світову війну. У німецькому уряді вважають безпідставними нинішні вимоги Польщі щодо виплати репарацій, вказуючи на рішення польської влади 1953 року, коли Варшава відмовилася від будь-яких подальших виплат репарацій з боку Німеччини. Після того польське керівництво неодноразово повторювало свою позицію щодо цього.

Натомість чинний польський уряд вказує на те, що тодішнє рішення Польщі було ухвалене під тиском з боку СРСР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-