Польща має вимагати репарації від Німеччини і Росії - маршалок Сейму

Польща має вимагати репарації від Німеччини і Росії - маршалок Сейму

Укрінформ
Репарації за завдану Польщі шкоду під час Другої світової війни треба вимагати від обох агресорів - Німеччини та Росії як правонаступниці СРСР.

Про це на Економічному форумі у Криниці заявив маршалок Сейму Марек Кухцінський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На мою думку, це має стосуватися наших сусідів як із Заходу, так і зі Сходу, обох агресорів, які в 1939 році напали на Польщу, і після їх правління ми маємо катастрофічні наслідки”, - заявив Кухцінський.

Він підкреслив, що дискусія на тему репарацій виникла в Польщі після того, як різні сили в Німеччині “дуже екстравагантно” почали висловлюватися на адресу Польщі і минулого, маніпулюючи і дезінформуючи громадськість.

“По-друге, у Польщі державна влада і політикум вирішили чи пригадали собі, що справу репарацій до цього часу не було вирішено”, - додав Кухцінський.

Він зазначив, що вирішення питання репарацій є нелегкою справою, оскільки потребує серйозної міжнародної дискусії, зокрема з Німеччиною і Росією, а також міжнародною спільнотою.

Читайте також: Рішення Євросуду не змінить негативної позиції Польщі щодо мігрантів - Шидло

Як повідомляв Укрінформ, у серпні цього року депутат правлячої коаліції Аркадіуш Мулярчик звернувся до аналітичного бюро Сейму Польщі з питанням, чи може зараз Польща вимагати від Німеччини сплати репарацій. Після цього глава польського уряду Беата Шидло зазначила, що Польща має право вимагати від Німеччини репарації за збитки, завдані під час Другої світової війни. Політики коаліції почали наголошувати, що репарації також потрібно вимагати і від Росії - ще одного агресора проти Польщі у вересні 1939 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-