Дуда знайшов дату для конституційного референдуму

Дуда знайшов дату для конституційного референдуму

1060
Ukrinform
Президент Польщі Анджей Дуда пропонує провести референдум у країні щодо зміни Конституції РП 11 листопада 2018 року - на 100-річчя відновлення незалежності країни.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню wSieci

"Незабаром я призначу уповноваженого з проведення референдуму. Голосування, яке я призначу, за згодою Сенату, могло б відбутися 11 листопада 2018 року, або в цей період. Хочу, щоб поляки уперше від зміни устрою могли самі вирішити, якою має бути країна", - заявив Дуда.

Глава МВС Польщі, один з лідерів правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS) Маріуш Блащак у понеділок заявив, що PiS підтримає ініціативу президента.

Президент Польщі Анджей Дуда оголосив про потребу проведення в 2018 році референдуму щодо доцільності зміни нинішньої Конституції 3 травня - у день Конституції РП. Дуда наголосив, що поляки мають право висловитися з приводу того, чи нинішня Конституція, яку прийнято в Польщі в 1997 році, "функціонує добре, чи поляки задоволені нинішнім устроєм, чи він вимагає змін і чи Польща і поляки заслуговують на нову Конституцію". 

Політики ряду опозиційних партій після цього заявили, що пропозиція Дуди викликає занепокоєння, оскільки зараз немає жодних підстав змінювати Конституцію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-