Польща поінформує Єврокомісію про свої реформи - глава уряду

Польща поінформує Єврокомісію про свої реформи - глава уряду

1787
Ukrinform
Варшава надасть Брюсселю усю необхідну інформацію щодо здійснюваних у Польщі реформ.

Про це в середу заявила глава польського уряду Беата Шидло, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Передамо усю необхідну інформацію, яку від нас очікуватиме Єврокомісія”,- заявила Шидло.

Вона додала, що Варшава робитиме усе можливе, аби розвіяти усі сумніви Брюсселя і уточнити інформацію по питаннях, які з’являтимуться в європейських чиновників.

Голова Ради міністрів Польщі також запросила усіх єврокомісарів до своєї країни, аби вони могли на місці розібратися в ситуації.

“Це буде хороший момент, щоб з нами тут зустрітися. Це служитиме виключно поглибленню відносин між Польщею і ЄС, що дуже хоче польський уряд”,- констатувала Шидло.

У середу Єврокомісія на закритому засіданні прийняла рішення розпочати попередню оцінку стану верховенства права у Польщі. Це відбуватиметься на підставі процедури рамкових засад із забезпечення верховенства права, ухвалених Єврокомісією у березні 2014 року.

Цей механізм застосовується у три етапи: попередня оцінка щодо стану верховенства права у країні-члені ЄС; надання рекомендацій та моніторинг виконання країною-членом цих рекомендацій. У випадку, якщо позитивного результату із дотримання рекомендацій та забезпечення верховенства права не буде отримано, Єврокомісія має право порушити це питання відповідно до ст. 7 Лісабонської угоди “Просування та захист цінностей ЄС”. За порушення європейських цінностей зазначена стаття передбачає навіть позбавлення права голосу країни-члена.

Ряд європейських політиків та інституцій останім часом активно критикують Польщу за порушення демократичних стандартів, зокрема у контексті змін до законів про Конституційний суд і Нацраду з питань радіо і телебачення.

Глава польського уряду Беата Шидло в середу в Сеймі попросила усі політичні сили, зокрема й опозиційні партії, вирішувати усі проблеми в середині країни і не виносити їх на міжнародну арену. Вона також поінформувала, що представлятиме Польщу під час розгляду ситуації в Польщі у ході засідання Європарламенту 20 січня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-