Авіація і туризм мають великий потенціал для розвитку найближчим часом – Шмигаль

Авіація і туризм мають великий потенціал для розвитку найближчим часом – Шмигаль

Укрінформ
Сфери авіації та туризму мають великий потенціал для розвитку у найближчому майбутньому.

Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час виступу на інфраструктурному форумі, де обговорюють майбутнє української авіації та туризму у межах «Великого будівництва», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я переконаний, переконані експерти, керівники найбільших авіа та туристичних компаній світу в тому, що потенціал України в авіагалузі, у туристичній галузі – це зростання у десятки разів вже найближчим часом. І ми це постпандемійне відновлення та зростання природні у зв'язку із підписанням відповідної угоди про «відкрите небо», у зв'язку з розвитком та стимулюванням національних внутрішніх авіаперевізників – ми його також бачимо», – сказав Шмигаль.

Він назвав підписання Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС головною подією цього року в сфері авіаперевезень.

«Це дозволяє лібералізувати наші відносини з Європою, із європейськими авіаперевізниками, відкриває шлях до того, щоб доступність подорожей літаком стала для українців буденність – і це дуже важливо, адже це підвищує комфорт та якість нашого життя, наших подорожей, якість нашого туризму», – сказав прем'єр.

Водночас глава уряду наголосив на тому, що Україна має унікальне географічне розташування «на перетині шляхів між континентами», і це також може допомогти державі стати великим регіональним авіа та туристичним хабом.

Як повідомляв Укрінформ, 12 листопада Україна та Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір. Церемонія підписання відбулася в присутності Президента України Володимира Зеленського, глави Європейської ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Документ передбачає створення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС, що сприятиме взаємному доступу до ринків авіаперевезень з рівними умовами конкуренції та повагою до однакових правил. Йдеться, зокрема, про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля.

Очікується, що підписання угоди забезпечить поглиблення співпраці у сфері авіаційного транспорту, серед іншого в контексті промислового співробітництва, та розвиток чинної системи угод про повітряне сполучення з метою поглиблення економічних, культурних і транспортних зв’язків між Україною та державами – членами ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-