У Празькому Граді запрацював україномовний аудіогід

У Празькому Граді запрацював україномовний аудіогід

Відео
Укрінформ
У Празькому Граді, який є найбільшим за площею фортечним комплексом світу і входить до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО, запрацював україномовний аудіогід.

Аудіогід створено у межах ініціативи дружини Президента Олени Зеленської, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу глави держави.

«Завдяки аудіогідам ми відкриваємо українцям нові культурні точки по всьому світу, а тим, хто прагне вивчати нашу мову, – даємо можливість її почути. Продовжуємо розширювати кордони!» – підкреслила Олена Зеленська.

Читайте також: У двох музеях Сан-Франциско з’являться україномовні аудіогіди

В ОП розповіли, що Град близько 880 року заснував чеський князь Борживой з роду Пршемисловичів, відтоді він виконує функцію резиденції чеських правителів, а з 1918 року – президентів країни.

Зазначається, що на території Граду можна знайти зразки більшості архітектурних стилів минулого тисячоліття, тому його ще називають «підручником» зі світової архітектури та історії мистецтва.

Над перекладом текстів українською працювало посольство України в Чеській Республіці, а голосом 32-го аудіогіда став український актор Олександр Биструшкін, який живе в Чехії.

Аудіогід можна прослухати через мобільний додаток «Празький Град. Аудіогід» для iOS та Android.

Україномовні аудіогіди – ініціатива першої леді України, покликана популяризувати й розширювати сфери використання української мови за кордоном. Такі аудіогіди вже працюють у Версалі, Колізеї, Лондонському Тауері й навіть у маєтку першого Президента США Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-